REKLAMA
,
Chełm będzie większy, ale nie ludniejszy
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zgodziło się na korektę planów co do powiększenia granic administracyjnych Chełma. W ten sposób resort uznał kompromis, który w minionym tygodniu wypracowali prezydent miasta i wójt gminy.

Reklama

Prezydent miasta Chełm Jakub Banaszek i wójt gminy Chełm Wiesław Kociuba wypracowali w minionym tygodniu kompromis w  sprawie powiększenia Chełma. Teraz zyskał on aprobatę także MSWiA.

Nowe plany rozszerzenia granic administracyjnych miasta dotyczą więc wyłącznie terenów potencjalnie inwestycyjnych, lecz niezamieszkałych. Chodzi o obszar zlokalizowany w miejscowościach Depułtycze Królewskie, Pokrówka, Koza Gotówka, Srebrzyszcze i Rudka. To teren o łącznej powierzchni około 470 hektarów.

Przypomnijmy, początkowo miasto miało apetyt na przyłączenie ośmiu sołectw. Przeciwko ostro zaprotestowały władze gminy i mieszkańcy.

W toku negocjacji strony wypracowały wspólne stanowisko, w ramach którego apetyty miasta ograniczyły się do terenów potencjalnie inwestycyjnych, ale niezamieszkałych. Chełm ma być więc większy, ale nie przybędzie mu mieszkańców.
Wierzymy, że zawarty kompromis będzie stanowił przełom w naszych relacjach oraz istotny krok w stronę zacieśnienia współpracy na rzecz rozwoju regionu. Wspólnie stoimy na stanowisku, że dobro mieszkańców winno być priorytetem dla samorządowców – ogłosiły strony.
Procedura zakłada teraz przeprowadzenie konsultacji społecznych na terenach obu jednostek samorządu terytorialnego w terminie do 3 miesięcy. Zakończy je podjęcie stosownych uchwał.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Ciekawe kiedy inwestycje na tych terenach.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Mieszkaniec,czy sądzisz, że Banaszek zechce startować po to, żeby w Warszawie być w wyborach 3-4? Wyżej nie da rady.Pamietacie Rzeszów?

  No votes yet.
  Please wait...
  • Nie chodzi mi o to żeby wygrał tylko żeby się wyrwał z Chełma. Większe miernoty są wiceministrami.

   Rating: 1.0/5. From 1 vote.
   Please wait...
 • Zgodnie z wewnątrzpartyjnymi ustaleniami w KC Nowogrodzka, Banaszek ma startować na prezydenta Warszawy. Ustalono to na długą przed awantura z Kociuba. Szansę ma niewielkie ale przynajmniej wyrwie się z Chelma. Wszystko ukłozy się po jego myśli no chyba że PiS straci władze wtedy trzeba będzie wracać na dyrektora jakiegos departamentu w Chełmie. Bo w Chełmie w najbliższych wyborach wygra PiS tyle kasy nie może pójść w gwizdek. Sam jestem ciekaw co Banaszek zrobi z tak ciężko wywalczonymi hektarami bo, że populacja się zmniejsza tego nie zmieni. Sam jest przykładem gdzie młodzi mają szukać swojej szansy. Przez całą kadencję uwage poświęcał tylko własnej karierze.

  Rating: 2.0/5. From 4 votes.
  Please wait...
 • Bardzo dobrze że doszli do porozumienia ,trzeba wykorzystać potencjał Prezydenta Banaszka a jak do tego dojdzie doświadczenie i potencjał Wójta Kociuby i będą współpracować to naprawdę gmina i miasto tylko na tym zyska trzymajmy za nich kciuki.

  Rating: 5.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
 • Ja nie oceniam Banaszka,ale może warto merytorycznie zająć się tematem.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Bo jakoś trzeba wyjść z twarzą jeżeli chce się kandydować na prezydenta Warszawy. Ważne że KC Nowogrodzka definitywnie kończy ten żałosny cyrk. Nie będzie kasy, będą hektary, jak ma rozum to coś z tym zrobi .

  Rating: 1.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
  • Banaszek od paru miesięcy ma nominacje partyjna na Warszawę ale ktoś mu głupio poradził żeby sobie poprawił statystyki, kasy ma wystarczająco. Póki premierem jest Morawiecki to żaden problem. Sęk w tym że decyzja wojewody uderzała w interesy elektoratu pisowskiego w gminie i powiecie. No i się ryplo.

   Rating: 1.0/5. From 1 vote.
   Please wait...
 • I po jaką cholerę! Przecie miasto to ludzie, a nie hektary 🙂 Czy ktoś coś…

  Rating: 1.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA