REKLAMA
,
Chełm pod drogową kreską
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Wszystko wskazuje, że możemy zapomnieć o poprawie połączenia drogowego z centrum kraju. Jak doniósł Dziennik Gazeta Prawna  rząd odchudza plany budowy dróg ekspresowych i autostrad. 

Na liście drogowych inwestycji, których realizacja zostanie odsunięta w czasie, niemal na pewno znajdzie się odcinek drogi S12 łączący Piaski z Dorohuskiem. Jeszcze niedawno zapowiadano, że w ramach tej budowy powstanie także północna obwodnica Chełma.

Reklama

Internetowa strona Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad prezentuje Mapę Stanu Budowy Dróg.. Najbardziej intersująca nas trasa oznaczona jest jako „autostrady, drogi ekspresowe i obwodnice w przygotowaniu. Wszystko wskazuje, że ten stan potrwa jeszcze wiele lat.

Informację prasową potwierdza na swoim blogu poseł Stanisław Żmijan, członek sejmowej Komisji Infrastruktury (w poprzedniej kadencji przewodniczący tej Komisji): „Anulowanie przetargu na trasę S14 w Łodzi pokazało, że w przypadku jakiegokolwiek przekroczenia kosztorysu inwestycje będą rozpisywane na nowo, co znacznie odsunie ich realizację. Nie wiadomo co z drogami w Polsce wschodniej. Trasa S12 Piaski – Dorohusk, czy S19 na północ od Lublina stoją pod dużymi znakami zapytania. Cięcia mogą nie ominąć także tak oczywistych inwestycji jak obwodnica Tomaszowa Lubelskiego i czy Chełma.”

Wszystkie te trasy znalazły się w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023. Zgodnie z jego zapisami budowa drogi Piaski – Dorohusk, miała rozpocząć się w roku 2018 (koniec w 2022). W podobny czasie miały powstać ostatnie odcinki drogi SI7 Lublin – Warszawa i S19 Lublin – Rzeszów, a także Piaski – Hrebenne Z kolei do 2024 roku zapowiadano budowę trasy Lubartów – Białystok. Realizacja tych planów zapewniłaby znakomite skomunikowanie Chełma z resztą kraju.

Niestety, jak donosi Dziennik Wschodni „… w naszym regionie odwlec ma się budowa SI9, na północ od Lubartowa do Białegostoku (fragment Lublin – Lubartów nie jest zagrożony). Także trzy pozostałe, ważne dla regionu inwestycje, mogą przepaść lub być przesunięte w czasie. Prawdopodobnie w latach 2018 i 2019 nie zostaną rozpisane przetargi na budowę ekspresówek S17 i S12 od Piask przez Zamość do Hrebennego i przez Chełm do Dorohuska.”

 

 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Do redakcji: zapytajcie poseł Mazurek co wie na ten temat, niech trochę przydusi Adamczyka.
  Faktem jest, że koledzy tej żmii Staśka przed wyborami składali nierealne obietnice wybudowania wszystkiego, a teraz każdy będzie ciągną tą niewielką kołdrę w swoją stronę. Ale S12 od Piask do Dorohuska to w miarę nie długi odcinek, w porównaniu do S17 czy S19, więc może coś skapnie dla nas.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Ptaszki ćwierkają, że to władze miasta sprzedały obwodnice Chełma za remont DK12. Może redakcja coś wie na ten temat?

  No votes yet.
  Please wait...
  • W jaki sposób sposób sprzedały, skoro nad obwodnicą sprawuje władzę GDDKiA, Chełm nic nie ma do gadania w sprawie obwodnicy, to nie jest miasta

   No votes yet.
   Please wait...
   • Dobrze wiemy, jak wygląda polityka od kuchni. Padło pytanie „albo damy kase na obwodnice albo rejowiecką, wybierajcie”. Fiszka wybrała…

    No votes yet.
    Please wait...
 • Pani poseł z regionu Beata Mazurek powinna się zająć sprawami regionu zamiast pleść hurtowo głupoty w telewizji.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Na jednej z ulic na bilbordzie jeszcze widać obietnicę Pana Żmijana z kampani. OBWODNICA CHEŁMA

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA