REKLAMA
,
Chełm jak z bajki
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Chełm jest czarowny, piękny i tajemniczy. Taki obraz naszego miasta wyłania się z filmu Planete+. Od kilku dni możemy oglądać kolejną produkcję stacji z cyklu „Polska z góry”, poświęconą tym razem naszemu miastu.

Reklama

Obraz powstał w ramach autorskiego pomysłu stacji „Polska z góry”, w ramach którego realizatorzy pokazują różne miejsca naszego kraju z lotu ptaka. Zaczęli od prezentacji Warszawy, a ostatni odcinek to obrazy Chełma i okolic.

Film jest krótki, trwa około 6 minut, ale widać, że autorzy z wielkim sentymentem podeszli do tematu. Pokazują Chełm jako „czarowną miejscowość na wschodzie Polski” i drugie co do wielkości miasto na Lubelszczyźnie. (Co – notabene – nie jest zgodne z prawdą). Kamery wędrują ponad naszym miastem, a lektor snuje piękną opowieść o odległej pogańskiej przeszłości grodu nad Uherką i znaczeniu „Górki” dla powstania i rozwoju miasta. To oryginalna narracja, której nie znajdziecie w przewodnikach turystycznych. „Chełm i okolice – mówi lektor – są skarbnicą historyczną i zielonym pomnikiem niezwykłej i różnorodnej polskiej przyrody”.

Film uwodzi i zaprasza. „Czarowność tych miejsc jest ujmująca – słyszymy zza malowniczych kadrów – Tu widać subtelny związek człowieka z otoczeniem”.

Miło czasem popatrzeć na swoje miasto oczami życzliwych ludzi z zewnątrz. Zobaczcie sami 

*

Planete+ to polski kanał dokumentalny. Istnieje od 1996 roku. Przedstawia się jako pasmo „dla ludzi, którzy chcą być zaskakiwani i chcą odkrywać otaczający ich świat”.

 

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA