REKLAMA
,
Chełm ma medalistę mistrzostw świata! Kamiński z brązem
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Wspaniały sukces na zapaśniczych matach Bośni i Hercegowiny, gdzie zakończyły się Mistrzostwa Świata Kadetów odniósł utalentowany reprezentant Cementu-Gryfa Chełm Patryk Kamiński. Podopieczny trenera Dariusza Jabłońskiego i Andrzeja Głąba zdobył brązowy medal.

Reklama

W decydującym pojedynku chełmianin stanął naprzeciw bułgarskiego zawodnika Valeriego Ivanowa. Maksymalnie skoncentrowany nasz reprezentant przy stanie walki 2:1 dla bułgara na 17 sekund przed zakończeniem walki przeprowadził doskonałą akcję zdobywając 5 punktów. Do końca pojedynku nie dał szans swojemu rywalowi na zdobycie chociażby jednego punktu i to jemu sędzia na znak zwycięstwa podniósł rękę.

W pierwszym pojedynku wysoko na punkty 8:0 pokonał reprezentanta Japonii Royotę Kubo. W drugim pojedynku Patryk zmierzył się z tegorocznym mistrzem Europy Azerem Jamalem Feyziyevem. Reprezentant Chełma bez żadnego respektu przed mistrzem Europy przeprowadzał udane techniczne akcje pokonując mistrza 10:0. W półfinale rywalem Patryka był reprezentant Iranu Amina Mirzazadeha. Po wyrównanej walce nieznaczną ilością punków 0:3 zwycięstwo odniósł Irańczyk ,który później zdobył tytuł mistrza świata .

Medalista z „Dreszera”

Patryk swoją przygodę z zapasami rozpoczął 5 lat temu w grupie trenera Piotra Jabłońskiego, wielokrotnego medalisty Mistrzostw Europy i Mistrza Świata. Przy wzroście 193 cm i wadze 100 kg ma bardzo dobrą koordynacją ruchową i wytrzymałość. Goszczący nie tak dawno w Chełmie dwukrotny mistrz olimpijski Andrzej Wroński widzi w nim swojego następcę. Na codzienne zajęcia treningowe do klubu uczęszcza z młodszym bratem Bartoszem. Jest uczniem II klasy II Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie. Oprócz sportu interesuje się naukami społecznymi . W wolnej chwili lubi słuchać muzyki.

Napisz komentarz
 • Andrzeja Głąbaw Głąba chyba nauczcie się pisać !!!

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA