REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Chełm ma medalistę mistrzostw świata! Kamiński z brązem
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Wspaniały sukces na zapaśniczych matach Bośni i Hercegowiny, gdzie zakończyły się Mistrzostwa Świata Kadetów odniósł utalentowany reprezentant Cementu-Gryfa Chełm Patryk Kamiński. Podopieczny trenera Dariusza Jabłońskiego i Andrzeja Głąba zdobył brązowy medal.

W decydującym pojedynku chełmianin stanął naprzeciw bułgarskiego zawodnika Valeriego Ivanowa. Maksymalnie skoncentrowany nasz reprezentant przy stanie walki 2:1 dla bułgara na 17 sekund przed zakończeniem walki przeprowadził doskonałą akcję zdobywając 5 punktów. Do końca pojedynku nie dał szans swojemu rywalowi na zdobycie chociażby jednego punktu i to jemu sędzia na znak zwycięstwa podniósł rękę.

W pierwszym pojedynku wysoko na punkty 8:0 pokonał reprezentanta Japonii Royotę Kubo. W drugim pojedynku Patryk zmierzył się z tegorocznym mistrzem Europy Azerem Jamalem Feyziyevem. Reprezentant Chełma bez żadnego respektu przed mistrzem Europy przeprowadzał udane techniczne akcje pokonując mistrza 10:0. W półfinale rywalem Patryka był reprezentant Iranu Amina Mirzazadeha. Po wyrównanej walce nieznaczną ilością punków 0:3 zwycięstwo odniósł Irańczyk ,który później zdobył tytuł mistrza świata .

Medalista z “Dreszera”

Patryk swoją przygodę z zapasami rozpoczął 5 lat temu w grupie trenera Piotra Jabłońskiego, wielokrotnego medalisty Mistrzostw Europy i Mistrza Świata. Przy wzroście 193 cm i wadze 100 kg ma bardzo dobrą koordynacją ruchową i wytrzymałość. Goszczący nie tak dawno w Chełmie dwukrotny mistrz olimpijski Andrzej Wroński widzi w nim swojego następcę. Na codzienne zajęcia treningowe do klubu uczęszcza z młodszym bratem Bartoszem. Jest uczniem II klasy II Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie. Oprócz sportu interesuje się naukami społecznymi . W wolnej chwili lubi słuchać muzyki.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Andrzeja Głąbaw Głąba chyba nauczcie się pisać !!!

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *