REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Chełm ma partnera w Palestynie
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint
Beit Sahour to nowy partner Chełma. Władze obu miast podpisały właśnie porozumienie o współpracy.

Prezydent Jakub Banaszek podpisał porozumienie o współpracy Miasto Chełm z palestyńskim miastem Beit Sahour Municipality. Zielone światło na jego zawarcie dali chełmscy rajcy.
 
Międzynarodowa współpraca samorządów jest ważnym instrumentem tworzenia nowych stosunków międzypaństwowych i międzyregionalnych – czytamy na stronie Miasto Chełm.
Zdaniem sygnatariuszy, współpraca partnerska pomiędzy Chełmem a palestyńskim miastem Beit Sahour stworzy podstawy do rozwoju wzajemnych kontaktów gospodarczych i społecznych. Ponadto umożliwi poznanie historii, kultury, tradycji i obyczajów obu społeczności.
 
Miasto Chełm ma już doświadczenie we współpracy z partnerami z innych państw. Współpracuje z samorządami Kowla, Łucka i Mikołajowa na Ukrainie, Morlaix we Francji, Uteny na Litwie, Knoxville w USA, Sindelfingen w Niemczech oraz  Ozurgeti w Gruzji.  Z kolei Beit Sahour ma umowy partnerskie z 21 miastami m.in. z Włoch, Francji, Grecji.
 
Mieszkańcy Beit Sahour utrzymują się głównie z turystyki i rzemiosła. Miasto cieszy się popularnością wśród turystów m.in. ze względu na historię, istniejące sanktuaria oraz bliskość Betlejem. Beit Sahour jest położony w miejscu, w którym aniołowie zapowiedzieli pasterzom narodziny Jezusa; a to ważna część każdej pielgrzymki do Ziemi Świętej.
 
Władze obu miast spodziewają się, że podpisane porozumienie pozwoli na kształtowanie pozytywnego wizerunku obu miast.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*