REKLAMA
,
Chełm na Nowym Jedwabnym Szlaku?
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Wizyta miała charakter rekonesansu, ale rozbudziła wyobraźnię i apetyty. Czy kazachski operator logistyczny będzie inwestować w Chełmie? 

Reklama

Ravil Nasyrov (na zdjęciu po prawej), przedstawiciel kazachskiego operatora logistycznego EUROTRANS odwiedził Chełm. Firma szuka terenów inwestycyjnych pod utworzenie terminala kontenerowego, tzw. suchego portu.

EUROTRANS z Kazachstanu jest operatorem taboru kolejowego i poszukuje nowych możliwości rozwoju poprzez budowę infrastruktury logistycznej na Nowym Jedwabnym Szlaku. Firma ma licencję przewoźnika na terenie Kazachstanu, Rosji i Europy,
 
Inwestor chciałby nawiązać współpracę na obszarze suchego portu przeładunkowego Małaszewicze, ale zainteresował się również Chełmem. W piątek (5 lutego) Ravil Nasyrov rozmawiał o planach inwestycyjnych swojej firmy m.in. z Dorotą Cieślik, II zastępcą prezydenta miasta. 
 
Zdaniem gościa, potencjał Chełma w branży logistycznej jest zauważalny zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym. Miasto leży bowiem na paneuropejskim szlaku Paryż-Berlin-Warszawa-Kijów i w bliskim sąsiedztwie Małaszewicz. Dodatkowym atutem Chełma jest najgłębiej na Ukrainę pociągnięty szeroki tor umożliwiający sprawną dystrybucję towarów. Reprezentant Kazachstanu potwierdza, że znaczenie Chełma w międzynarodowej obsłudze logistycznej rośnie wraz z rozwojem usług na szlaku Chiny-Europa.
 
Miasto zaprezentowało aktualne plany związane z budową hubu logistycznego i uruchomieniem spółki PKP Linia Chełmska Szerokotorowa.
Częścią wizyty było też spotkanie w siedzibie chełmskiej firmy logistycznej Success, która udowodniła, że już dziś pozyskanie towarów z Chin i ich dystrybucja z Chełma m.in. do Europy i na Ukrainę są opłacalne.

Napisz komentarz
 • Chełm jest tam gdzie był, na wschód od Rejowca.
  Trudno ocenić kim jest wschodni kontrahent, który przyjechał do Chełma dlatego jeden wiceprezydent od gospodarki poparzony biznesami z handlarzami bronią woli pojechać do domu a prezydent nie ma czasu na przyjazd do Chełma. Dlatego wysłannikami z dalekiego wschodu zajmuje się specjalista od oświaty. Na pewno kontrahenci będą podbudowani informacja, że rząd zamierza w Chełmie otworzyć konkurencyjny biznes

  • Ze wschodu powinno być więcej niż obecnie „przejazdów” kolejowych,to oczywiste,ale do tego potrzebna wyobraźnia,ale jej od władz PKP ja nie oczekuję.

  • A przy okazji – jest pytanie o jakość wyobraźni kadr urzędniczych.W ostatnim roku rozmawiałem z paroma dyrektorami departamentów i ich konkluzja co do realizacji moich pomysłów była taka – zobaczymy co zdecyduje Prezydent.Dyrektor Departamentu nie ma własnego zdania?

 • Do Chełma idzie kasa taka jest logika a czy ona pójdzie na respiratory czy inne bajki to problem władz chełmskich.
  Ważne żeby propagandziści mogli się zachwycać nad rozwojem Chełma.
  To mniej więcej jak z dawnych czasów Chełm miasto PKWN, co by to nie miało znaczyć.

 • W rękach PIS jest duża szansa że Szlak Jedwabny przesunie się bardziej na południe lub północ.

 • Ciekawe co z tego wyjdzie.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  REKLAMA