REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Chełm planuje remonty w oświacie
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Kilka miejskich szkół i przedszkoli czeka w tym roku prace budowlano-remontowe. Miasto przygotowało wstępny plan inwestycyjny. Na razie przewiduje wydanie 700 tys. zł

Każdego roku miasto zabezpiecza dość spore środki na tzw. remonty oświatowe, ale na etapie sporządzania budżetu zadania nie są wskazywane z nazwy. Plan powstaje na początku roku uwzględniając aktualne potrzeby placówek i jest na bieżąco uzupełniany – wyjaśnia Augustyn Okoński dyrektor Wydziału Oświaty chełmskiego urzędu miasta.

Na sporządzonej niedawno wstępnej liście znalazły m.in. szkoły podstawowe nr 7 i 4. W tym roku rozpocznie się tam wymiana stolarki okiennej. W “Czwórce” remontowana pobędzie także stołówka. Warto też pamiętać, że mieszkańcy Osiedla “Działki”, gdzie mieści się ta szkoła, w głosowaniu w ramach Budżetu Obywatelskiego, wybrali modernizację szkolnych boisk. Z tego samego źródła sfinansowane powinny zostać również remonty boisk przy SP nr 8 oraz ZSP nr 3.

Urzędnicy zapowiadają także remont dachu Zespołu Szkół Budowlanych i Geodezyjnych. W Zespole Szkół Hotelarskich i Gastronomicznych planowany jest remont sali gimnastycznej. Ekipy budowlane pojawią się prawdopodobnie także w przedszkolach: Nr 5, 12 i 15. Prac obejmować mają dostosowanie klatek schodowych do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych.  Podobny  zakres robót przewidziano w Zespole Wychowania i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 przy ul. Trubakowskiej.

Lista nie jest ostateczna – mówi Agata Fisz, Prezydent Miasta Chełm . W zależności od wyników przetargu oraz posiadanych środków będziemy chcieli zrealizować w tym roku jeszcze więcej prac.

Łącznie, zaplanowane na obecną chwilę remonty w oświacie, pochłonąć mogą ponad 700 tysięcy złotych. Władze podkreślają, że te prace to tylko niewielka część tegorocznych nakładów inwestycyjnych w oświacie. Blisko 3.5 mln złotych pochłonąć może modernizacja i wyposażenie Centrum Kształcenia Praktycznego. Miasto pozyskało na ten cel unijne dofinansowanie. Nie wiadomo jeszcze ile pochłonąć może przebudowa basenu przy SP nr 8. Miasto zabezpieczyło na ten cel już 1 milion złotych. Ma wystarczyć na wkład własny w konkursie, w ramach którego urzędnicy starają się o zewnętrzne dofinansowanie tego remontu.

 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*