REKLAMA
,
Rozpoczynają się matury
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Z opóźnieniem i tylko część pisemna. Dzisiaj, 8 czerwca, rozpoczynają się matury. W województwie lubelskim do najważniejszego egzaminu w życiu przystąpi około 20 tysięcy absolwentów szkół średnich. Trzymamy kciuki!

Reklama

W poniedziałek, 8 czerwca, o godzinie 9.00, uczniowie zasiądą do pisania egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym. Egzamin na poziomie rozszerzonym zacznie się o godz. 14.00.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że tegoroczne matury będą wyjątkowe. Przede wszystkim bardzo długo nie było wiadomo, czy matury w tym roku w ogóle się odbędą. Wreszcie MEN ogłosiło ich termin i nową formułę. Przy zachowaniu szczególnego reżimu sanitarnego, dla większości odbędą się tylko egzaminy pisemne. Egzaminy ustne będą składać tylko ci absolwenci, którzy zamierzają ubiegać się o miejsce na uczelniach zagranicznych.

Na czym będzie polegał reżim sanitarny podczas matur?

Szkoły przygotowały kilka odrębnych wejść dla uczniów, by nie gromadzili się nadmiernie w jednym miejscu. Będzie też więcej sal, w których pisany będzie egzamin i więcej zespołów nadzorujących pracę. Np. w I Liceum Ogólnokształcącym w Chełmie dzisiejszy egzamin 217 uczniów będzie pisać w kilkunastu różnych salach. Ławki ustawiono w odległości co najmniej 1,5 metra jedna od drugiej.
Każdy abiturient wchodząc do szkoły musi mieć maseczkę ochronną lub przyłbicę. Na sali egzaminacyjnej będzie można je zdjąć. Na maturę każdy powinien zabrać własne przybory do pisania, linijki czy kalkulatory.

W tym roku egzamin maturalny potrwa od 8 do 29 czerwca. W kolejnych dniach uczniowie będą zdawać matematykę i język angielski.

Wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego ogłoszone zostaną 11 sierpnia.

Połamania piór!

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA