REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Chełm solidarny z Ukrainą
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Chełmianie nie są obojętni wobec wojny na Ukrainie. Swoją solidarność z ukraińskimi sąsiadami chcą zamanifestować dziś przed siedzibą Honorowego Konsula Ukrainy. Początek godz. 18:00.

Reklama

Spotkajmy się dziś (24 lutego), o godzinie 18.00, przed siedzibą Honorowego Konsula Ukrainy, przy ulicy Stanisława Moniuszki 3 w Chełmie. Okażmy solidarność z Ukrainą – zapraszają organizatorzy.

Link do wydarzenia.

Przypomnijmy, dziś (24 lutego), o godz. 4:00 czasu polskiego, rozpoczęła się rosyjska inwazja na Ukrainę. Zaczął się ostrzał rakietowy wokół m.in. Kijowa, Odessy i Charkowa, lotnisk i baz wojskowych. Rosyjskie wojska przekroczyły granicę. Atak ruszył także z Krymu oraz Białorusi z udziałem białoruskiego wojska. Ukraina wprowadziła stan wojenny. 

Tysiące mieszkańców Ukrainy próbują uciec przed wojną, przepełnione są m.in. dworce kolejowe. Liczba ofiar jest trudna do oszacowana, dziś do południa zginęło co najmniej 40 ukraińskich żołnierzy i około 10 cywilów.
Polska przygotowuje więc specjalną pomoc dla uchodźców. Ruszyła m.in. organizacja punktów recepcyjnych na granicy i społeczne zbiórki pieniędzy.

Także Miasto Chełm pisze o swojej solidarności z całym narodem ukraińskim. Czytamy:

Potwierdzamy naszą solidarność i kierujemy nasze myśli do mieszkańców i władz miast partnerskich – Łucka oraz Kowla.
Pamiętajmy, że nasze działania w zakresie niesienia pomocy są wspólnie z władzami Polski i Województwa Lubelskiego ukierunkowane na Was. Ta przyjaźń zobowiązuje.
Premier Mateusz Morawiecki, przemawiając dziś w Sejmie RP, nazwał wydarzenia za naszą wschodnią granicą barbarzyństwem, które “musi się spotkać z odporem całego wolnego świata”.
– Ukraina walczy nie tylko o swoją własną niepodległość – podkreślił premier – Ukraina walczy o wolność całej Europy

Świat solidaryzuje się z Ukrainą. Także chełmianie.

Rating: 5.0/5. From 2 votes.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama