REKLAMA
,
Chełm znów stolicą (świetlną)!
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Chełm został Świetlną Stolicą Polski. Dzięki głosom internautów nasze miasto zajęło pierwsze miejsce  w tegorocznym plebiscycie na najlepszą świąteczną iluminację w kraju. Brawo My!

Reklama
Oznacza to, że przez najbliższy rok Chełm będzie mógł chwalić się tytułem Świetlnej Stolicy Polski. W nagrodę miasto dostanie również pokaźny zestaw AGD o wartości 50 tys. zł, który trafi do najbardziej potrzebujących.
 
– Przede wszystkim dziękuję wszystkim, którzy głosowali na Miasto Chełm. To dla nas ogromny sukces, ponieważ zwyciężyliśmy w tak  prestiżowym konkursie jako debiutanci! To dopiero początek, zamierzamy rozbudowywać iluminacje, a tak pozytywny odbiór i wygrana w plebiscycie są dla nas dodatkową motywacją – mówi Jakub Banaszek, prezydent Chełma. – Cieszymy się, że do najbardziej potrzebujących mieszkańców naszego miasta trafią wartościowe nagrody. Tym bardziej, że w tym roku Energa ufundowała także sprzęt do dezynfekcji pomieszczeń w formie lamp UV, które pozwolą wzmocnić ochronę chełmian przed ryzykiem zakażenia koronawirusem – dodaje prezydent.

Była to już 12. edycja plebiscytu „Świeć się z Energą”. Jak piszą organizatorzy, w  tym roku emocjonująca i wyrównana walka o miano najpiękniej udekorowanego świątecznie miasta w Polsce trwała do ostatniego dnia głosowania. Pierwsze miejsce zajął Chełm, który zdobył ponad 8 tys. głosów. Nasze miasto pokonało po drodze 188 innych miejscowości. Dla zwycięzcy oraz dla pozostałych finalistów Energa z Grupy ORLEN (główny sponsor konkursu) ufundowała nagrody o łącznej wartości 200 tys. zł.

„Świeć się z Energą” to ogólnopolski doroczny plebiscyt, w którym wybierane są miejscowości o najpiękniejszych iluminacjach świątecznych. Kluczem do zwycięstwa w konkursie były nie tylko piękne iluminacje. Liczyło się też zaangażowanie mieszkańców i sympatyków do głosowania na swoje miasto. Żeby wygrać, trzeba było zdobyć jak najwięcej głosów internautów. Dlatego o ostatecznym sukcesie zdecydowała determinacja w ciągłym śledzeniu wyników rywalizacji oraz regularność w oddawaniu głosów.

W konkursie było o co walczyć, bo wszyscy laureaci otrzymują nagrody – to wsparcie dla osób potrzebujących. Dzięki „Świeć się z Energą” co roku do placówek pomocowych oraz rodzin indywidualnych znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej trafia kilkadziesiąt sztuk AGD, takich jak pralki i lodówki. W ramach realizowanej już od 12. lat akcji Energa udzieliła charytatywnego wsparcia o łącznej wartości ponad 1 mln zł.

– Akcja Energi łączy zdrową rywalizację z chęcią niesienia pomocy bliźnim. Każdego roku energooszczędne AGD trafiają do wielu instytucji i rodzin z całej Polski – mówi Justyna Kruszewska, dyrektor marketingu Energi S.A. – Cieszymy się, że dzięki współpracy ze społecznościami lokalnymi możemy przekazywać wsparcie tam, gdzie jest ono najbardziej potrzebne. Dziękujemy za wszystkie oddane głosy, a było ich aż 142 tysiące. Każdy z nich był przejawem dobra i troski o drugiego człowieka. Gratulujemy oczywiście miastu Chełm zwycięstwa i zdobycia tytułu Świetlnej Stolicy Polski.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Gratuluje chelmianie kolejnej stolicy jest sie z czego cieszyc.
  Skoro z ta mizerota zostaliscie najlepsi to znaczy byli jeszcze gorsi.

  No votes yet.
  Please wait...
  • Każdy sukces powinien cieszyć.Smutne jest to,że aktywni jesteśmy tylko przy okazji plebiscytów,a gdzie aktywność w normalnym działaniu miasta.Ile jest konkretnych inicjatyw na temat tego co trzeba zrobić w mieście?

   No votes yet.
   Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA