REKLAMA
,
Chełmianie będą protestować
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Chełmskie Stowarzyszenie WeRwA zachęca chełmian do udziału w proteście. Chodzi o zablokowanie budowy wytwórni mas bitumicznych przy ul. Ceramicznej.

Reklama

Fabrykę buduje w Chełmie przy ul. Ceramicznej firma z Zamościa. Tymczasem mieszkańcy osiedla Rejowiecka boją się, że tego rodzaju działalność może w przyszłości być zagrożeniem dla ich zdrowia, ale także dla funkcjonowania pobliskiego kąpieliska Glinianki. Przeciwko budowie protestują też członkowie Stowarzyszenia WeRwA, którzy swój sprzeciw postanowili zamanifestować na ulicach, a konkretnie na chełmskim deptaku.

Werwa zwołuje manifestację na piątek, 11 października, na godz. 16.00, pod zegarem na deptaku. I zachęca do udziału w niej wszystkich mieszkańców miasta.

Organizatorzy protestu podkreślają, że działka, gdzie inwestor chce uruchomić produkcję asfaltu, znajduje się w sąsiedztwie zbiornika rekreacyjnego Glinianki, ogródków działkowych i osiedla, gdzie w odległości 100 m mieszkają ludzie.

11 października mieszkańcy zgromadzą się w Chełmie na ulicy Lwowskiej na legalnej pikiecie zgłoszonej do Urzędu Miasta. Mamy przygotowane profesjonalne transparenty oraz trumnę z napisem „Świętej pamięci świeże powietrze” – informują organizatorzy protestu.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Absolutorium dla prezydenta
Absolutorium dla prezydenta
Dzisiaj sesja Rady Miasta Chełm
Dzisiaj sesja Rady Miasta Chełm
Waśniewskiego znowu przejezdna
Raport o stanie Chełma
Aleja 3 Maja w remoncie
Aleja 3 Maja w remoncie
REKLAMA