REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Chełmianie czytają Pismo Święte
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

To już piaty rok z rzędu, kiedy Kościół Chrześcijan Baptystów w Chełmie organizuje głośne czytanie Biblii. Czytanie zaczęło się wczoraj wieczorem, a zakończy w niedzielę 17 grudnia br. Wciąż można dołączyć do czytających.

Biblia jest w większości domów, ale kto pokusił się przeczytać ją „od deski do deski”? U chełmskich baptystów to się udaje. Każdy mieszkaniec Chełma lub okolic może dołączyć do wspólnego czytania Pisma Świętego. Czytanie trwa dniem i nocą, a zakończenie planowane jest w niedzielę 17 grudnia br., około godz. 10. Wtedy odbędzie się uroczyste nabożeństwo z modlitwą o błogosławieństwo dla miasta Chełma i regionu.

Do czytania można zgłosić się telefonicznie pod nr 509 787 838 lub 796 995 743. Dostępność terminów można sprawdzić tutaj.

Czytaniu można przysłuchiwać się  online codziennie od 6.00 do 24.00.

BibliaPismo Święte to zbiór ksiąg, spisanych pierwotnie w językach hebrajskim, aramejskim i w greckim. Uznawane są przez judaistów i chrześcijan za natchnione przez Boga. Biblia i poszczególne jej części mają odmienne znaczenie religijne dla różnych wyznań. Wierzący uważają je za święta. Poza tym Biblia to jeden filarów kultury europejskiej, jest nośnikiem idei i zasad moralnych kształtującym wzory postaw.

 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • widzę pani dalej w średniowieczu

  No votes yet.
  Please wait...
 • Czytanie to NIE zacofanie. Raczej nie-czytanie rodzi zabobony

  No votes yet.
  Please wait...
 • średniowieczne zacofanie hahaha

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *