REKLAMA
,
Chełmianie na europejskich zawodach
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Nikola Skórska z chełmskiego klubu Cement Gryf reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Europy w zapasach U15. I choć tym razem nie udało się zdobyć medalu, to ważny jest sam start i zdobyte doświadczenie.

Reklama

Po raz trzeci Międzynarodowa Federacja Zapaśnicza UWW zorganizowała Mistrzostwa Europy w zapasach U15. Tegoroczne zmagania najlepszych młodych zapaśników i zapaśniczek z terenu całej Europy rozegrane zostały w Polsce, a gospodarzem tej prestiżowej imprezy był Kraków.

Barw Polski w tych zawodach broniła zawodniczka klubu Cement-Gryf Chełm Nikola Skórska. Wśród 21 zawodniczek zajęła 16. miejsce w Europie. I chociaż start młodej, utalentowanej zawodniczki należy uznać za nieudany, to fakt powołania jej do reprezentacji Polski jest dużym wyróżnieniem. W konfrontacji z zagranicznymi zawodniczkami zdobyła nowe doświadczenie, które z pewnością zaowocuje w kolejnych startach.

Warto dodać, że jednym z trenerów sztabu szkoleniowego podczas Mistrzostw Europy był Dariusz Kucharski. Innym przedstawicielem Chełma podczas tych zawodów był Mieczysław Czwaliński, który pełniąc funkcję wiceprezesa Polskiego Związku Zapaśniczego ds. zapasów kobiet uczestniczył w dekoracji medalistów europejskiego czempionatu.

Kolejną zawodniczką klubu Cement-Gryf Chełm, która już niebawem będzie reprezentowała Polskę na arenie międzynarodowej jest Katarzyna Jargieła. Weźmie udział w Światowych Igrzyskach Młodzieży w Zapasach rozgrywanych w Azerbejdżanie.

 

 

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA