REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Chełmianie nie dali się nabrać
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

O tym, że oszuści wciąż nie odpuszczają, przekonali się chełmianie. Wczoraj do kilku z nich dzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Wypytywał o pieniądze, dokumenty, rachunki bankowe. Na szczęście nikt nie podjął tematu.

Reklama

Do kilkorga mieszkańców Chełma dzwonił wczoraj (11 lutego) mężczyzna, który podawał się za policjanta z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie. Informował m.in., że nie stawiły się na wezwanie, że został znaleziony ich dowód osobisty, że policjanci prowadzą akcję przeciwko oszustom. Wypytywał przy tym o pieniądze. Osoby, do których się dodzwonił, wykazały jednak czujność i nie kontynuowały rozmowy. Nikt nie dał się oszukać, a o dziwnych telefonach mieszkańcy miasta powiadomili dyżurnego komendy.

Policjanci ponownie apelują o ostrożność w przypadku tego typu telefonów. Przede wszystkim nie decydujmy się pochopnie na wypłatę i przekazanie pieniędzy. Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez dzwoniących. Zanim podejmiemy jakiekolwiek decyzje, poradźmy się najbliższych. Postarajmy się ustalić, czy osoba, która do nas dzwoni jest tą, za którą się podaje. W przypadku najmniejszych wątpliwości dzwońmy na numer alarmowy 112.

No votes yet.
Please wait...
Tagi
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama