REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Chełmianie nie dali się oszukać
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Do kilku mieszkańców Chełma dzwonił wczoraj mężczyzna podający się za policjanta. Wypytywał o pieniądze, które mają w domach i na kontach bankowych. Na szczęście żaden z rozmówców nie podjął tematu, a o telefonach powiadomili dyżurnego komendy.

Reklama

To już nie pierwszy raz, kiedy do dyżurnego chełmskiej komendy docierają zgłoszenia dotyczące próby wyłudzenia pieniędzy. Taka sytuacja miała miejsce wczoraj (14 stycznia). Do kilku mieszkańców Chełma zadzwonił mężczyzna, który podawał się za funkcjonariusza Policji. Wypytywał przy tym o pieniądze, które mają w domu i na rachunkach w banku. Osoby, do których się dodzwonił, wykazały czujność i nie kontynuowały rozmowy. Żadna z nich nie dała się oszukać, a o fakcie powiadomiła dyżurnego komendy.

Policjanci apelują o ostrożność w przypadku tego typu telefonów. Nie decydujmy się pochopnie na wypłatę i przekazanie pieniędzy. Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez dzwoniących. Pamiętajmy, że funkcjonariusze Policji nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie i nie proszą o przekazanie pieniędzy.
Zanim podejmiemy jakiekolwiek decyzje, poradźmy się najbliższych. Ustalmy czy osoba, która dzwoni jest tym, za kogo się podaje. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości skontaktujmy się z jednostką Policji dzwoniąc na numer alarmowy 112.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama