REKLAMA
,
Chełmianie nie szczędzili datków
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Ponad 13 tysięcy złotych to efekt jednodniowej zbiórki pieniędzy na chełmskich cmentarzach. Wszystkie przeznaczone zostaną na ratowanie zabytkowych nagrobków na najstarszym chełmskim cmentarzu przy Lwowskiej.

Reklama

W Chełmie kwestowanie pod hasłem „Ratujmy nasze zabytki’ odbyło się 1 listopada. Była to już 25. kwesta z rzędu.  Odbywała się na obu chełmskich nekropoliach – przy Lwowskiej i przy Mościckiego. Jej organizatorem był chełmski oddział Towarzystwa Opieki nad Zabytkami.

Tegoroczna kwesta okazała się rekordowa. Chełmianie nie szczędzili datków do puszek. Jak się okazało, w ciągu sześciu godzin zebrano 13 tys. zł czyli o 4 tys. zł więcej niż rok temu. Wśród kwestujących w tym roku byli m.in. pracownicy chełmskiego ratusza, muzealnicy, regionaliści, radni, harcerze ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Chełmie i uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego. Nie zabrakło Jakuba Banaszka i Agaty Fisz – ówczesnych kontrkandydatów na urząd prezydenta Chełma oraz wicemarszałek Beaty Mazurek.

Zebrane w ten sposób fundusze przekazywane są każdego roku na ratowanie i konserwację zabytkowych nagrobków na najstarszej chełmskiej nekropolii przy ul. Lwowskiej. Do tej pory, dzięki m.in. wsparciu mieszkańców, udało się całkowicie odnowić 12 zabytków.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA