REKLAMA
,
Chełmianie oddadzą cześć powstańcom.
Chełmianie oddadzą cześć powstańcom
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Jak co roku 1 sierpnia, o godzinie 17:00, w całym mieście zawyją syreny alarmowe. Chełmianie uczczą w ten sposób 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Reklama

Chełmianie oddadzą cześć powstańcom. Pod pomnikiem Żołnierzy Armii Krajowej w Parku Miejskim, władze Chełma złożą kwiaty i oddadzą hołd ofiarom zrywu 1944 roku.
O godz. 17:00, jak co roku, w całym mieście uruchomione zostaną syreny alarmowe. Tradycyjnie też mieszkańcy, którzy chcą wspólnie uczcić tę datę, zwołują się za pośrednictwem mediów społecznościowych na rondzie Jana Pawła II przy Hotelu Kamena z narodowymi flagami.

Chełmski Klub Cyklistów PTTK zaprasza na przejazd rowerowy ulicami miasta. Cykliści odwiedzą miejsca pamięci narodowej i zapalą znicze. Przewodnik opowie o tamtych czasach oraz o chełmianach, którzy brali udział w Powstaniu Warszawskim. Wycieczka zakończy się przy pomniku ofiar zbrodni hitlerowskich w Kumowej Dolinie.
Zbiórka cyklistów o godz. 17:00, rondo przy hotelu Kamena. Start wycieczki o godz. 17:15 spod Pomnika Armii Krajowej w Parku Miejskim.

Wieczorem z kolei, o godz. 20:00, Chełmski Dom Kultury zaprasza do amfiteatru w Kumowej Dolinie na koncert „Godzina W”. Wstęp jest bezpłatny, ale trzeba mieć wejściówkę. Pamiętajmy też o maseczkach i dystansie społecznym.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA