REKLAMA
,
Chełmianie oddadzą cześć powstańcom.
Chełmianie oddadzą cześć powstańcom
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Jak co roku 1 sierpnia, o godzinie 17:00, w całym mieście zawyją syreny alarmowe. Chełmianie uczczą w ten sposób 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Reklama

Chełmianie oddadzą cześć powstańcom. Pod pomnikiem Żołnierzy Armii Krajowej w Parku Miejskim, władze Chełma złożą kwiaty i oddadzą hołd ofiarom zrywu 1944 roku.
O godz. 17:00, jak co roku, w całym mieście uruchomione zostaną syreny alarmowe. Tradycyjnie też mieszkańcy, którzy chcą wspólnie uczcić tę datę, zwołują się za pośrednictwem mediów społecznościowych na rondzie Jana Pawła II przy Hotelu Kamena z narodowymi flagami.

Chełmski Klub Cyklistów PTTK zaprasza na przejazd rowerowy ulicami miasta. Cykliści odwiedzą miejsca pamięci narodowej i zapalą znicze. Przewodnik opowie o tamtych czasach oraz o chełmianach, którzy brali udział w Powstaniu Warszawskim. Wycieczka zakończy się przy pomniku ofiar zbrodni hitlerowskich w Kumowej Dolinie.
Zbiórka cyklistów o godz. 17:00, rondo przy hotelu Kamena. Start wycieczki o godz. 17:15 spod Pomnika Armii Krajowej w Parku Miejskim.

Wieczorem z kolei, o godz. 20:00, Chełmski Dom Kultury zaprasza do amfiteatru w Kumowej Dolinie na koncert „Godzina W”. Wstęp jest bezpłatny, ale trzeba mieć wejściówkę. Pamiętajmy też o maseczkach i dystansie społecznym.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Przyspieszcie - apelują przedsiębiorcy i Organizacje pozarządowe
Przyspieszcie – apelują przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Miasto rusza do walki z wirusem
Zapal znicz dla medyka
Zapal znicz dla medyka
Miejska spółka pomoże w ozdobieniu grobów
Miejska spółka pomoże w ozdobieniu grobów
REKLAMA