REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Chełmianie pamiętają o rocznicy
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego będą czcili także chełmianie. Sprawdź szczegóły.

Obchody związane z 78. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego rozpoczną się w Chełmie 1 sierpnia, o godz. 16.15. Przy Mauzoleum na Górze Chełmskiej uczestnicy złożą kwiaty. Następnie na godz. 17 zaplanowane jest spotkanie przy rondzie im. Jana Pawła II. Z kolei o godz. 18 odbędzie się msza święta w intencji Ojczyzny w Bazylice NNMP.

Uroczystości zakończy koncert pieśni i piosenek patriotycznych na skarpie przy Chełmskim Domu Kultury. Początek o godz. 19.

– Tym razem spotkamy się na skarpie przy budynku CHDK, by wspólnie śpiewać powstańcze piosenki! – informują organizatorzy. – Przygotowaliśmy dla Państwa śpiewniki, tak aby każdy mógł pełną piersią wesprzeć wokalistów występujących na scenie.

W repertuarze koncertu znalazły się tradycyjne piosenki powstańcze, jak i te współczesne poświęcone powstaniu. Na scenie wystąpią doświadczeni muzycy, jak i młodzi artyści związani z ChDK. Koncert w razie niepogody przeniesiony zostanie do sali widowiskowej. Wstęp wolny!

W budynku Chełmskiego Domu Kultury będzie też do obejrzenia okolicznościowa wystawa „Chełm–Warszawa 1944. Chełmscy uczestnicy Powstania Warszawskiego”. Przygotowało ją Muzeum Ziemi Chełmskiej. Ekspozycja prezentuje sylwetki i biogramy chełmian biorących udział w walkach Powstania Warszawskiego. Uzupełnieniem są plansze poświęcone historii wybuchu powstania, przebiegu walk oraz chełmskie tablice poświęcone uczestnikom walk.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*