REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Chelmianie protestowali z pielęgniarkami pod Kancelarią Premiera
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Pielęgniarki i położne protestowały przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów. Pielęgniarki domagają się m.in.  wzrostu wynagrodzenia, co miałoby powstrzymać przedstawicielki tego zawodu przed emigracją bądź odejściem z zawodu. Protestowi towarzyszyła konferencja prasowa organizowana przez Polska Razem Jarosława Gowina i Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych. W spotkaniu z dziennikarzami uczestniczyła dwójka chełmian – Lucyna Dargiewicz, Przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych oraz Jakub Banaszek,  współtwórca i koordynator programu Ochrony Zdrowia w „Polska Razem”.

Uczestnicząca w konferencji Lucyna Dargiewicz, przewodnicząca OZZPiP mówiła, że złożone pielęgniarkom propozycje ewentualnych podwyżek wskazują, że nie zostaną objęte nimi pielęgniarki wykonujące zawód w podmiotach, które nie mają aktualnie kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Podwyżkę od września otrzymałyby tylko pielęgniarki zatrudnione u tych świadczeniodawców, którzy posiadają kontrakt z NFZ w zakresie lecznictwa szpitalnego. Dodatkowych pieniędzy nie dostałyby natomiast pielęgniarki zatrudnione w podstawowej opiece zdrowotnej. Jak wskazała Dargiewicz, według propozycji resortu podwyżka wyniosłaby 172 zł netto miesięcznie, tymczasem związek domaga się wzrostu wynagrodzenia o 1500 zł. Zaznaczyła, że pielęgniarki chcą też wpisania ich w system świadczeń zamawianych przez NFZ. Pielęgniarki postulują również określenie niezbędnej liczby pielęgniarek i położnych na poszczególnych oddziałach przy kontraktowaniu świadczeń zdrowotnych z NFZ w celu zapewnienia bezpieczeństwa pielęgniarkom, położnym i pacjentom.

Banaszek

Pielęgniarka z Chełma przekazała również Prezesowi Jarosławowi Gowinowi list z prośbą o zorganizowanie spotkania z Prezydentem Elektem Andrzejem Dudą i kandydatką PiS na Premiera Beatą Szydło. Dołączyły do niego również list zaadresowany do Premier Ewy Kopacz z opisem stanu pielęgniarstwa w Polsce.  Sam lider ugrupowania “Polski Razem” zadeklarował poparcie dla postulatów pielęgniarek.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • chcą KASY…….. a co proponują w zamian. Nic! Że się zlitują nad pacjentem?
  Za nasz kasę …łaskę robią?

  No votes yet.
  Please wait...
 • srututu trąbka z drutu! Nasza “służba zdrowia” to MAFIA!- To totalna komuna!
  Państwo w Państwie Zero kasy! Płaciłem składki
  przez 20- lat i nigdy nie korzystałem z ” usług” . Po tym czasie musiałem , z racji wieku ,
  skorzystać z pewnego zabiegu. Medycznie drobnego. To co doświadczyłem to totalna trauma!!!!
  To co mają powiedzieć pacjenci z naprawdę poważnymi problemami?!!!!Pielęgniarki to
  ” Wielkie Panie” które Ci nie dadzą nawet kubka wody, jak jesteś spragniony! Lekarze … najpierw musisz skorzystać z ich prywatnej praktyki i zapłacić żeby Cię skierowali do szpitala w którym za swoją kasę jesteś petentem! A nie pacjentem! To tak jakby Sąd Ci powiedział , najpierw ” przyjdż do moje prywatnej kancelarii” a pożniej rozstrzygnęł Twoją sprawę. To Komuna, ciemna komuna!Ludu powstań i nie dalej się ograbiać!

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *