REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Chełmianie się szczepią
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Na szczepienie przeciwko Covid-19 stawili się pierwsi studenci pielęgniarstwa Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie. Etap “0” Narodowego Programu Szczepień obejmuje bowiem także studentów i pracowników uczelni medycznych.

Reklama
Wczoraj (11 stycznia) pierwsi studenci pielęgniarstwa Instytutu Nauk Medycznych PWSZ w Chełmie zostali zaszczepieni przeciw koronawirusowi. Kolejni będą się szczepić sukcesywnie w ciągu najbliższych dni. 
 
Studenci, którzy oprócz zajęć na uczelni, mają w programie studiów także zajęcia praktyczne i praktyki na terenie szpitali naszego województwa, z ulgą przyjęli informację, że  ich także objął etap “0” szczepień. Nie mają wątpliwości co do skuteczności takiej ochrony. 
 
Zdecydowałam się zaszczepić na Covid-19, ponieważ dbam o bezpieczeństwo swoje, moich bliskich, a także moich pacjentów. Dodatkowo ufam, że szczepionka jest bezpieczna, ponieważ to bezpieczeństwo zostało potwierdzone badaniami klinicznymi. Sugeruję się opiniami wybitnych specjalistów z zakresu medycyny, immunologii, wakcynologii czy biochemii – podkreśla Anna, studentka pielęgniarstwa PWSZ w Chełmie.
 
Jak wyjaśnia dr hab. inż.  Arkadiusz Tofil, rektor chełmskiej PWSZ, uczelnia wdrożyła i ściśle przestrzega procedur związanych z bezpieczeństwem. Ponadto zachęca studentów i pracowników do szczepienia się…
 
…co pozwoli na bezpieczny powrót do normalnego trybu nauki i pracy, którego nam tak bardzo brakuje – dodaje rektor.

***

 
Szczepienia przeciwko SARS-CoV-2 rozpoczęły się w Chełmie, tak jak w całym kraju, 27 grudnia. Prowadzi je Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Chełmie. Akcja obejmuje na razie pracowników medycznych i niemedycznych instytucji ochrony zdrowia.
Jak podaje Miasto Chełm, do tej pory zaszczepiło się ponad 600 osób. To lekarze, pielęgniarki, salowe, personel pomocniczy i kierownictwo szpitala. Wśród nich znaleźli się dyrektor Kamila Ćwik i jej zastępcy, Lech Litwin i Mariusz Kowalczuk, a także naczelna pielęgniarka Beata Żółkiewska.
 
Teraz szczepią się studenci, ale także pracownicy Miejskiego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Chełmie oraz  pozostałych podmiotów medycznych. Pierwszą dawkę szczepionki przyjęli już dyrektor MSP ZOZ Mariusz Żabiński i zastępca dyr. ds lecznictwa Bożena Wieczerza-Wiater.
 

***

Ministerstwo Zdrowia donosi, że 15 stycznia wejdziemy w kolejną fazę Narodowego Programu Szczepień. Tego dnia ruszy rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. Szczegółowe zasady rejestracji resort poda jutro (13 stycznia).

25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. Stopniowo szczepionka przeciw COVID-19 będzie udostępniana kolejnym grupom wiekowym i zawodowym.
Na terenie województwa lubelskiego będzie można się zaszczepić w ponad 400 punktach. Najwięcej z nich zlokalizowanych jest w Lublinie. W Chełmie znaleźliśmy osiem placówek. Na liście jest m.in. chełmski szpital, Miejski Samodzielny Publiczny ZOZ (przy Wołyńskiej i Połanieckiej) oraz poradnie niepubliczne. 

Do wczoraj (11 stycznia) w kraju zaszczepiło się ponad 220 tys. osób.

 
Więcej informacji na temat szczepień znajdziecie w linku:  https://www.gov.pl/web/szczepimysie

Zdjęcie: PWSZ w Chełmie

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Pan Premier Morawiecki od poczatku roku nie je, nie pije, nie udziela sie w wywiadach tylko ciezko pracuje jak tu oglosic Nowy Ład.
  Tak ciezko pracuje że nie wie, że Pani Europosel Mazurek juz go ogłosiła.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Wchodzisz Gasni na poziom dyskusji niedostępny dla mnie i naprawdę niepotrzebnie się obrażasz. Ja zrobiłem co mogłem ?

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama