REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Chełmianie szczepią się powszechnie
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

W Chełmie ruszył dzisiaj Punkt Szczepień Powszechnych. Zlokalizowany w miejskiej hali sportowej może szczepić przeciwko Covid-19 nawet 500 osób dziennie. Wcześniej jednak trzeba się zapisać. 

Nie ma kolejek przed halą sportową w Chełmie, gdzie dzisiaj (10 maja) rozpoczął działalność Punkt Szczepień Powszechnych. Chętni są bowiem zapisywani na konkretną godzinę.

Reklama

Wszystko odbywa się dość szybko i sprawnie – mówi Pani Jadwiga. – Na szczepienie przyszłam sama, na piechotkę, bo mieszkam niedaleko, a dzień piękny. Nikt mnie nie musiał specjalnie przekonywać do szczepienia, sama chciałam. Mam już dość tego zamknięcia. Chcę się spotykać z rodziną i znajomymi, a przy tym nie bać się, że kogoś zakażę, albo ktoś mnie.

Obsługę chełmskiego Punktu przy ul. Granicznej 2a tworzą pracownicy Miejskiego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Chełmie, studenci pielęgniarstwa PWSZ w Chełmie oraz żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.
 
Punkt pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach:
poniedziałek – od 11 do 18,
wtorek i czwartek – od 8 do 18,
środa i piątek – od 8 do 15.
 
Na szczepienie można się zapisać:
– za pośrednictwem całodobowej i bezpłatnej infolinii pod numerem 989,
– wysyłając SMS-a o treści SzczepimySie na numer 880 333 333,
– poprzez serwis internetowy pacjent.gov.pl.
 
Przy okazji przypominamy, że od wczoraj (9 maja) na szczepienie przeciw COVID-19 mogą rejestrować się wszystkie osoby, które ukończyły 18 lat.
 
Chełmski punkt szczepi obecnie preparatami Astra Zeneca, Moderna oraz Pfizer. Stanowiska do szczepień są urządzone na głównym parkiecie hali sportowej. Jest ich pięć, a każde składa się z dwóch pomieszczeń – punktu szczepień i pomieszczenia dla personelu medycznego. Każde stanowisko jest odgrodzone od innych ściankami działowymi. Tak więc pacjenci i medycy mają z jednej strony poczucie intymność, a z drugiej – bezpieczeństwo.
 
Nie bez znaczenia dla wyboru tego miejsca był też fakt, że hala ma wygodny parking. Jednorazowo stanie tu nawet 250 samochodów.
 
 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama