REKLAMA
,
Chełmianie w programie DOM
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Chełmscy lekarze i pacjenci korzystają już z programu Domowej Opieki Medycznej (DOM). Przy pomocy pulsoksymetru i aplikacji PulsoCare monitorowanie stanu chorych na COVID-19 przebywających w izolacji domowej jest skuteczniejsze.

Reklama
Program DOM ma za zadanie odciążyć lekarzy Podstawowej Opieki Zdrowotnej w nadzorze nad pacjentami bezobjawowymi lub z lekkimi objawami COVID-19 przebywającymi w izolacji domowej. A jednocześnie zapewnić bezpieczeństwo tym pacjentom. Jak informują bowiem lekarze, przyczyną dużej liczby zgonów jest m.in. to, że pacjenci przebywający w domu często nie są w stanie ocenić swojego stanu. Niejednokrotnie też świadomie odwlekają decyzję o wezwaniu karetki i przeniesieniu leczenia do szpitala.
Program DOM ma to usprawnić. Chorzy powyżej 55. roku życia obejmowani są nadzorem automatycznie. Natomiast młodszych wpisuje do systemu lekarz POZ, ale mogą też sami wypełnić formularz na stronie ministerstwa zdrowia:
Po rejestracji pacjent dostaje pulsoksymetr pocztą. Sam wtedy dokonuje pomiarów parametrów z użyciem aplikacji PulsoCare. Natomiast konsultanci i lekarze z Centrum Kontaktu DOM mają za zadanie monitorować wyniki pomiarów. Pacjenci mają zapewnianą opiekę konsultantów 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. W razie niepokojących wskazań, to oni podejmą decyzję o kwalifikacji pacjenta do szpitala. Przekażą też informację do dyspozytorni medycznej lub wezwą karetkę.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA