REKLAMA
,
Chełmianie nie żałują pieniędzy na dzieci
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Blisko 750 tys. zł przekazali już klienci sklepów Kaufland dla podopiecznych SOS Wioski Dziecięce. Najwięcej środków zebrał sklep w Chełmie.

Reklama

Od dwóch lat w ponad 200 marketach Kaufland ustawione są specjalne skarbonki, do których klienci mogą wrzucać pieniądze. Wszystkie środki zebrane w ramach akcji „Skarbonka” sieć przekazuje na wsparcie i utrzymanie rodzin SOS. Do tej pory udało się zebrać prawie 750 tys. zł. W Wiosce SOS dzieci otrzymują niezbędną pomoc, jednak wiąże się to z ogromnymi kosztami. Dlatego akcje takie jak „Skarbonka” stanowią istotne wsparcie.

Dzieci, które do nas trafiają są zaniedbane pod wieloma względami: edukacyjnym, zdrowotnym, emocjonalnym. Są niczym potłuczone naczynia, które my staramy się posklejać. Ten proces wymaga ogromnej pracy oraz nakładów finansowych. Wiemy jednak, że warto – odzyskane dzieciństwo oraz szansa na szczęśliwe życie jest największą nagrodą – opowiada Barbara Rajkowska, dyrektor krajowa Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.

Spośród wszystkich marketów Kaufland biorących udział w akcji, najbardziej hojni okazali się klienci sklepów w Chełmie, Strzelcach Opolskich i Skarżysku-Kamiennej.

– Cieszymy się, że nasze kolejne wspólne inicjatywy przyczyniają się do zapewnienie dzieciom lepszego startu w przyszłość – mówi Małgorzata Wójcik-Koczur, CSR Manager w Kaufland Polska.

Kaufland jest partnerem strategicznym Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce od 2015 roku. Poza prowadzeniem akcji „Skarbonka”, wspiera także jedną z kluczowych kampanii Stowarzyszenia – „Szukamy Rodziców SOS”. Celem tej kampanii jest znalezienie nowych Rodziców SOS, którzy stworzą dom dla potrzebujących dzieci. Obecnie trwa już trzecia edycja tej kampanii.
Firma pomaga także przekazując dotacje, dary rzeczowe oraz informując swoich klientów o działaniach prowadzonych przez Stowarzyszenie i możliwościach jego wsparcia.

***
Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce jest częścią międzynarodowej organizacji SOS Children Villages, obecnej w 135 krajach świata od ponad 65 lat. Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce pomaga dzieciom opuszczonym, osieroconym oraz zagrożonym utratą opieki rodziców. Organizuje różnorodne formy pomocy dzieciom, aby jak najlepiej przygotować je do dorosłego życia. W ramach opieki zastępczej funkcjonują: SOS Wioski Dziecięce, Programy dla Młodzieży i Rodzinne Domy Czasowego Pobytu. W ramach działań profilaktycznych prowadzone są Programy Umacniania Rodziny.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • A może kolejna zbiórka dla Ministra Gowina, któremu czasami nie wystarcza do 1-go?

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA