REKLAMA
,
Chełmianie zapłacą mniej za paliwo?
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Jedną ze stacji paliw w Chełmie poprowadzi spółka miejska. Ma to być sposób na obniżenie stawek za paliwo w stosunku do stacji komercyjnych.

Reklama

Od 1 stycznia 2022 roku zarządzającym stacją paliw przy al. Armii Krajowej w Chełmie nie jest już PKS, ale Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.
Miejska spółka zapowiada, że stacja zacznie działać na nowo z końcem tego roku. I że będzie oferować paliwa po cenach konkurencyjnych.

Coraz więcej miast w kraju decyduje się na otwieranie własnych stacji paliw. Takie rozwiązania działają już m.in. w Krakowie, Rzeszowie, Płocku czy Stalowej Woli. Miejskie stacje mają mniejsze marże niż stacje komercyjne, działają bezobsługowo, więc nie generują kosztów pracowniczych, a wszystko to ma wpływ na cenę. Średnio miejskie stacje oferują paliwa o 15-20 groszy taniej na litrze.

Doświadczenia innych miast wskazują też, że samorządowe stacje wymuszają obniżkę cen paliw także u komercyjnych konkurentów.

Jak informuje Miasto Chełm, obecnie MPKG prowadzi prace związane z zabezpieczeniem stacji. Wkrótce przyjdzie czas na jej kompleksową modernizację oraz zagospodarowanie otoczenia.

Miejska Stacja Paliw będzie nowoczesna oraz bezobsługowa i – zgodnie z harmonogramem przedstawionym przez MPGK – powinna rozpocząć swoją działalność wraz z końcem roku – zapowiada chełmski ratusz.

Stacja ma być źródłem tańszego paliwa. Planowane jest – podobnie jak w innych miastach – zastosowanie niższej marży oraz bezobsługowego systemu działania. To z kolei pozwoli na obniżenie ceny paliw. Skorzystają mieszkańcy, ale powinny też obniżyć się koszty utrzymania pojazdów należących do spółek komunalnych i innych jednostek samorządowych.
 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA