REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
“Chełmianka” dostała najwięcej
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Chełmski Klub Sportowy „Chełmianka” dostał 410 tys. zł z budżetu miasta. Właśnie rozstrzygnięto konkurs na realizację zadań publicznych w mieście w 2018 roku.

Reklama

W chełmskim Urzędzie Miasta rozstrzygnięte zostały otwarte konkursy ofert na realizację zadań publicznych w zakresie turystyki, kultury, podtrzymywania tradycji oraz kultury fizycznej. Podzielono prawie milion złotych.

Najwięcej na sport

Największa kwota, bo ponad 800 tys. zł przeznaczona była na zadania z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej. Z tego nieco więcej niż połowę – 410 tys. zł przyznano klubowi “Chełmianka” na szkolenie dzieci, młodzieży i dorosłych oraz na organizację i udział w zawodach sportowych o zasięgu lokalnym.

Mniejsze kwoty (od kilku do kilkudziesięciu tysięcy) dostały szkolne i międzyszkolne kluby sportowe, które na co dzień zajmują się realizowaniem programów szkoleniowych dla najmłodszych sportowców.
Część pieniędzy trafiła na wsparcie organizacji imprez sportowych, np. parafia pw. Świętej Rodziny dostała tysiąc złotych na organizację parafialnego turnieju dzikich drużyn w piłce nożnej.

Szczegółowe informacje nt. podziału miejskich środków na sport znajdziecie tutaj.

Kultura ze wsparciem

Na zadania z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego przeznaczono 118 tys. zł. Z tego Chełmskie Stowarzyszenie Miłośników Koni i Kawalerii Polskiej otrzymało 20 tys. zł na realizację cyklu rocznicowych wydarzeń związanych ze 100-leciem odzyskania niepodległości.

13 tys. zł trafi do parafii NNMP na chełmskiej Górce na organizację konferencji naukowej “Góra Katedralna w Chełmie. Pomiędzy współczesnością a historią i archeologią”.
Nieco więcej, bo 13,5 tys. zł przyznano Chełmskiemu Towarzystwu Naukowemu, ale na kilka zadań: dwa wydawnictwa, działalność Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz konferencję naukową.
Wsparcie otrzymały też takie przedsięwzięcia jak: festiwal gitarowy, dni kultury chrześcijańskiej, festiwal Niezła sztuka, Rocznik Chełmski, plener malarski “Pasji” i inne.

Szczegóły znajdziecie tutaj.

Rajdy i nie tylko

Na zadania z zakresu turystyki i krajoznawstwa samorząd przeznaczył niecałe 14 tys. zł. Z tego większość trafi do chełmskiego oddziału PTTK na cykl rajdów i wycieczek.
Chełmskie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta dostało 3 tys. zł na wyjazd krajoznawczo-turystyczny dla bezdomnych mężczyzn – podopiecznych towarzystwa.
Kwotą 700 zł wsparto grę miejską „Kamienie milowe – śladami Niepodległości Chełma”, którą organizować będzie Stowarzyszenie “Aktywna 8” .

Jak wygląda szczegółowy podział środków, możecie sprawdzić tutaj.

Na tradycję

W konkursie na zadanie z zakresu podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej miasto w tym roku przyznało tylko jedną dotację w wysokości 4,1 tys. zł. Pieniądze trafią do Stowarzyszenia „Pamięć i Nadzieja” na organizację uroczystości patriotyczno-religijnej z okazji 75. rocznicy Krwawej Niedzieli na Wołyniu.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • No. Chełmianka dostała najwięcej, na nic, a wyników i tak nie ma. Dobrze mieć rodzinkę w urzędzie miasta.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Fajnie się rozdaje lub dzieli nieswoje pieniądze, tylko to Wam wychodzi najlepiej, cała reszta i tak leży.
  Kto największym beneficjentem – wiadomo. Lepiej i łatwiej przekazać wszystko i gotowe.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama