REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Chełmianka laureatką olimpiady turystycznej
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Daria Bielak z ZSGiH w Chełmie  została laureatką V Olimpiady Wiedzy o Turystyce.

Uczennica IV klasy Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Chełmie – Daria Bielak zajęła VI miejsce i została laureatką V jubileuszowej Olimpiady Wiedzy o Turystyce.
Olimpiada odbyła  się na początku kwietnia w Spale, a jej organizatorem był Instytut Geografii Miast i Turyzmu, Wydział Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego. Temat przewodni edycji brzmiał: „Turystyka folklorystyczna – barwy regionu”.

Reklama

W pierwszej części etapu centralnego uczniowie rozwiązywali test oraz przedstawiali prezentacje multimedialne poświęcone turystyce folklorystycznej. Daria otrzymała nagrodę za najlepiej przygotowaną prezentację Tradycja i sztuka – ludowe kowalstwo artystyczne w Wojciechowie”.

Spośród finalistów komisja wyłoniła 15 uczestników, którzy przystąpili do wykonania zadania finałowego polegającego na opracowaniu i zaprezentowaniu programu jednodniowej wycieczki po Wilnie.

Wszyscy uczestnicy V OWoT w dniach 4-7 kwietnia 2018 roku, oprócz olimpijskich zmagań, mieli zapewnione też liczne atrakcje turystyczne, m.in. zwiedzanie Centrum Nauki i Techniki EC 1 w Łodzi, zwiedzanie Areny Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim,  zajęcia rekreacyjne w parku linowym w Spale, udział w warsztatach rękodzielniczych w Skansenie Rzeki Pilicy „Od ziarenka…” oraz warsztatach folklorystycznych z przedstawicielkami Koła Gospodyń Wiejskich z Komornik k/Wolborza. Finaliści i laureaci Olimpiady Wiedzy o Turystyce  decyzją senatów wyższych uczelni mogą być przyjmowani na studia wyższe z pominięciem postępowania rekrutacyjnego.

Opiekę merytoryczną nad uczennicą sprawowała Ewa Mąka.

Gratulujemy!

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama