REKLAMA
,
Chełmianka laureatką olimpiady turystycznej
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Daria Bielak z ZSGiH w Chełmie  została laureatką V Olimpiady Wiedzy o Turystyce.

Uczennica IV klasy Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Chełmie – Daria Bielak zajęła VI miejsce i została laureatką V jubileuszowej Olimpiady Wiedzy o Turystyce.
Olimpiada odbyła  się na początku kwietnia w Spale, a jej organizatorem był Instytut Geografii Miast i Turyzmu, Wydział Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego. Temat przewodni edycji brzmiał: „Turystyka folklorystyczna – barwy regionu”.

Reklama

W pierwszej części etapu centralnego uczniowie rozwiązywali test oraz przedstawiali prezentacje multimedialne poświęcone turystyce folklorystycznej. Daria otrzymała nagrodę za najlepiej przygotowaną prezentację Tradycja i sztuka – ludowe kowalstwo artystyczne w Wojciechowie”.

Spośród finalistów komisja wyłoniła 15 uczestników, którzy przystąpili do wykonania zadania finałowego polegającego na opracowaniu i zaprezentowaniu programu jednodniowej wycieczki po Wilnie.

Wszyscy uczestnicy V OWoT w dniach 4-7 kwietnia 2018 roku, oprócz olimpijskich zmagań, mieli zapewnione też liczne atrakcje turystyczne, m.in. zwiedzanie Centrum Nauki i Techniki EC 1 w Łodzi, zwiedzanie Areny Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim,  zajęcia rekreacyjne w parku linowym w Spale, udział w warsztatach rękodzielniczych w Skansenie Rzeki Pilicy „Od ziarenka…” oraz warsztatach folklorystycznych z przedstawicielkami Koła Gospodyń Wiejskich z Komornik k/Wolborza. Finaliści i laureaci Olimpiady Wiedzy o Turystyce  decyzją senatów wyższych uczelni mogą być przyjmowani na studia wyższe z pominięciem postępowania rekrutacyjnego.

Opiekę merytoryczną nad uczennicą sprawowała Ewa Mąka.

Gratulujemy!

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA