REKLAMA
,
Gdzie w Chełmie można spotkać posła lub senatora
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Po co właściwie są te biura poselskie – zapytała nasz Czytelniczka po zapoznaniu się z anonsem o otwarciu biura poselskiego Stanisława Żmijana. Wbrew pozorom odpowiedź wcale nie jest taka prosta.

Przede wszystkim nazwa wcale nie oznacza, że na co dzień pracuje tam poseł. Owszem czasem w nim bywa. Poseł czy senator ma obowiązek utworzenia i prowadzenia swojego biura. To ono powinno zająć się obsługą jego działalności w terenie. Teoretycznie więc ma ułatwiać nam – wyborcom kontakt z naszym wybrańcem. Na przykład w ramach poselskiego dyżuru.

Reklama

Parlamentarzysta na utrzymanie biura lub biur otrzymuje miesięcznie 13,2 tys. Zł. Pieniądze  przeznaczane są na czynsze, telefony, oraz opłacenie pracowników biura, a także ewentualne wynagrodzenia dla asystentów i ekspertów.

Czy jednak ta teoria jakoś się sprawdza? Wydaje się, ze niekoniecznie. Powód jest prosty – mieszkańcy nie zawsze wiedzą, że w danej miejscowości biuro w ogóle działa. Szkoda, bo parlamentarzysta ma swoje możliwości udzielenia nam pomocy. Przede wszystkim może podjąć w naszej sprawie interwencję poselską. W szczególnie istotnych czy intrygujących przypadkach może, zgłaszając interpelację i zapytanie, sprawą zainteresować rząd. Nie oznacza to jednak, że „poseł wszystko może”. Na pewno nie załatwi pracy, dotacji czy renty.

Kiedy jednak macie poczucie, że nie dacie sobie rady z przebiciem się przez mur wszechmocnej biurokracji, warto o pomoc poprosić parlamentarzystę.

Gdzie go znaleźć? Według danych ze stron internetowych: www.sejm.gov.pl i www.senat.gov.pl, w Chełmie swoje biura utrzymuje czterech posłów i jeden senator. Zanim jednak wybierzecie się z wizytą do biura warto skontaktować się z jego pracownikiem telefonicznie, lub za pośrednictwem poczty elektronicznej. Bez tego możecie pocałować przysłowiową klamkę.

Lp.Imię i nazwisko/partiaAdres e-mailtelefon
1Beata Mazurek /PiSbeata.mazurek@sejm.pl82 564-72-67
2Grzegorz Raniewicz /POgrzegorz.raniewicz@sejm.pl730-882-345
3Jarosław Sachajko /Kukiz`15posel.jaroslaw.sachajko@gmail.com884-02-02-07
4Józef Zając /PiSsenator@jozefzajac.pl82 565 22 22
5Stanisław Żmijan /PO biuro@zmijan.pl83 343 40 75

 

 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA