REKLAMA
,
W Chełmie powstaje uniwersytet dla seniorów.
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

W ostatnich latach w naszym kraju znacząco zmieniło się postrzeganie osób starszych. Dziś nie jest to już obraz zmęczonego pracą emeryta, a coraz częściej pełnego sił i nadal uczącego się człowieka. 

Dla takich właśnie osób powstają Uniwersytety Trzeciego Wieku – miejsca, w których seniorzy mogą spotkać się, zdobywać wiedzę, rozwijać swoje zainteresowania oraz rozmawiać o wspólnych problemach. Jeden z nich powstanie w Chełmie. Za jego tworzenie odpowiada Stowarzyszenie „Activitas”.

Reklama

– Będziemy odpowiadać za organizację uniwersytetu w naszym mieście – mówi nam Kamil Błaszczuk, prezes stowarzyszenia. – Jest to możliwe, dzięki partnerstwu z fundacją „Sadownia”, która jako jedna z 16 organizacji w Polsce wygrała ministerialny konkurs na tego typu działania. W Chełmie odbędą się wykłady dla wolnych słuchaczy oraz twórcze warsztaty z bardzo szerokiego zakresu. Planujemy nawet wspólne działania w terenie – dodaje.

Wszystkich zainteresowanych dołączeniem do uniwersytetu zapraszamy do kontaktu. Więcej informacji można uzyskać codziennie w godz. 10:00 – 17:00 pod numerem 571-354-915 lub mailowo kontakt@activitas.org.pl. Pierwsze zajęcia mają odbyć się już 26 maja.

Napisz komentarz
 • Ja czegoś nie rozumiem, ministerstwo dało kasę na uniwersytet który działa w Chełmie od 9 lat ! Ponad dwieście osób w nim uczestniczy! Panie Kamilu co wy będziecie organizować? Ciekawe ile kasy na to pójdzie!

 • Uniwersytet Trzeciego Wieku działa w Chełmie od 2008 roku !!! Od początku patronują mu Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa i Chełmskie Towarzystwo Naukowe.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  REKLAMA