REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
W Chełmie powstaje uniwersytet dla seniorów.
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

W ostatnich latach w naszym kraju znacząco zmieniło się postrzeganie osób starszych. Dziś nie jest to już obraz zmęczonego pracą emeryta, a coraz częściej pełnego sił i nadal uczącego się człowieka. 

Dla takich właśnie osób powstają Uniwersytety Trzeciego Wieku – miejsca, w których seniorzy mogą spotkać się, zdobywać wiedzę, rozwijać swoje zainteresowania oraz rozmawiać o wspólnych problemach. Jeden z nich powstanie w Chełmie. Za jego tworzenie odpowiada Stowarzyszenie “Activitas”.

– Będziemy odpowiadać za organizację uniwersytetu w naszym mieście – mówi nam Kamil Błaszczuk, prezes stowarzyszenia. – Jest to możliwe, dzięki partnerstwu z fundacją “Sadownia”, która jako jedna z 16 organizacji w Polsce wygrała ministerialny konkurs na tego typu działania. W Chełmie odbędą się wykłady dla wolnych słuchaczy oraz twórcze warsztaty z bardzo szerokiego zakresu. Planujemy nawet wspólne działania w terenie – dodaje.

Wszystkich zainteresowanych dołączeniem do uniwersytetu zapraszamy do kontaktu. Więcej informacji można uzyskać codziennie w godz. 10:00 – 17:00 pod numerem 571-354-915 lub mailowo kontakt@activitas.org.pl. Pierwsze zajęcia mają odbyć się już 26 maja.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Ja czegoś nie rozumiem, ministerstwo dało kasę na uniwersytet który działa w Chełmie od 9 lat ! Ponad dwieście osób w nim uczestniczy! Panie Kamilu co wy będziecie organizować? Ciekawe ile kasy na to pójdzie!

  No votes yet.
  Please wait...
 • Uniwersytet Trzeciego Wieku działa w Chełmie od 2008 roku !!! Od początku patronują mu Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa i Chełmskie Towarzystwo Naukowe.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *