REKLAMA
,
W Chełmie powstanie Centrum Wolontariatu?
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

W naszym mieście może powstać lokalne Centrum Wolontariatu. O utworzeniu tego typu miejsca myśli dyrekcja Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.

Działalność tego typu centrum mogłaby polegać na kierowaniu chętnych do pracy wolontariuszy do odpowiednich instytucji albo osób. Wolontariusz mógłby wybrać komu i w jakim zakresie chce pomóc. Oprócz tego, mógłby otrzymywać profity w postaci podnoszenia własnych kwalifikacji na warsztatach i szkoleniach.

Reklama

Mamy pomysły na rozwój wolontariatu i warto pochylić się nad utworzeniem tego typu centrum. Podobne działa już w Lublinie i Włodawie – mówi Artur Juszczak, dyrektor chełmskiego MOPR-u.

Zdaniem Juszczaka, miejski ośrodek chce pozyskać fundusze na utworzenie tego typu instytucji. Niezbędne będzie też wsparcie innych chełmskich stowarzyszeń.

Aktualnie na przełomie września i października zbieramy chętne osoby do pomocy. Nie chcemy iść na ilość, tylko bardziej nastawić się na jakość. Prowadzimy już akcję promocyjną we współpracy z Wydziałem Oświaty UM oraz PWSZ w Chełmie – dodaje.

***

Jesteś chętny do pomocy? Przypominamy, że MOPR stale poszukuje osób, które chcą w pożyteczny sposób nieść bezinteresowną pomoc dzieciom i młodzieży z rodzin najuboższych. Dotyczy to osób mających problemy w nauce, osób starszych i niepełnosprawnych.

Szczegółowe informacje na temat działalności woluntarystycznej oraz osób i rodzin potrzebujących Twojego wsparcia możesz uzyskać Dziale Usług Opiekuńczych (Plac Łuczkowskiego 7)  lub pod numerem telefonu 82 569-61- 47.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA