REKLAMA
,
W Chełmie rusza akcja ekologiczna ,,Sprzątanie Świata”
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

W piątek (15 września) dzieci i młodzież z chełmskich placówek będą porządkowały nasze miasto w ramach akcji ,,Sprzątanie świata”.

Młodzi ludzie w ramach akcji pozbierają „śmiecie” m.in. w lesie Borek, w miejskich parkach, skwerach, na trawnikach, placach i ulicach, a także wokół budynków swoich szkół i przedszkoli. Jak co roku do akcji dołączą osadzeni w Zakładzie Karnym, którzy posprzątają cmentarz wojenny przy ul. J. Młodowskiej i ul. Okszowksiej, cmentarz żydowski przy ul. Kolejowej i ulicę Kolejową.

Reklama

Gdzie po worki i torebki?

Wszyscy uczestnicy akcji porządkowej dostaną od Miasta (Wydział Ochrony Środowiska) plastikowe kolorowe worki na odpady i jednorazowe rękawiczki. Do zielonych worków włożą odpady szklane, do żółtych – odpady frakcji suchej. Zebrane i posegregowane odpady zostaną uprzątnięte z miejsc zbiórki przez służby Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej (Zakład Oczyszczania Miasta).

Worki i rękawiczki będą wydawane uczestnikom akcji (zorganizowanym grupom) w dniach 13-14 września, w godz. 9:00-14:00, w siedzibie Urzędu Miasta Chełm przy ul. Strażackiej 2.

Wszyscy, którzy chcieliby włączyć się do tej akcji wszelkie informacje uzyskają telefonując do Wydziału Ochrony Środowiska 82 564 31 86.

 

Napisz komentarz
 • Sprzątanie,ok,ale dlaczego nikt nie chce zająć się pokrewnym tematem – sadzmy drzewa.Od lat,gdzie mogę,apeluję – w Chełmie powinno się posadzić 5-10 tysięcy drzew,a może i więcej.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA