REKLAMA
,
Chełmscy medycy zaczną się szczepić 27 grudnia
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Pierwsi pracownicy służby zdrowia w Chełmie zaszczepią się przeciw koronawirusowi zaraz po świętach, 27 grudnia. Tego samego dnia ruszą szczepienia medyków w całym kraju.

Reklama

26 grudnia wieczorem przyjedzie do Polski pierwszych 10 tys. szczepionek przeciw koronawirusowi – zapowiedział Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W jednej ze składnic Agencji Rezerw Materiałowych zostaną one przepakowane i trafią do dwóch hurtowni. Stamtąd 27 grudnia rano trafią do ponad 70 szpitali, które rozpoczną szczepienia medyków i pracowników niemedycznych.

Wśród nich jest sześć placówek z województwa lubelskiego. Sąt to szpitale w:

 • Białej Podlaskiej
 • Chełmie,
 • Puławach,
 • Zamościu,

oraz

 • Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1 w Lublinie,
 • Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie.

Na przełomie grudnia i stycznia do Polski powinno dotrzeć kolejnych 300 tysięcy dawek szczepionki. Należy bowiem pamiętać, że aby szczepionka była skuteczna, pacjent musi przyjąć dwie dawki.

Narodowy Program Szczepień

przeciw COVID-19 zakłada, że przed akcją szczepienia populacyjnego Polaków, najpierw zaszczepieni zostaną pracownicy służb medycznych w tzw. szpitalach węzłowych. Uprawnieni do otrzymania szczepienia w etapie „0” są pracownicy:

 • szpitala węzłowego;
 • pozostałych podmiotów wykonujących działalność leczniczą, w tym stacji sanitarno-epidemiologicznych; 
 • pracownicy domów pomocy społecznej i pracownicy miejskich ośrodków pomocy społecznej; pracownicy aptek, punktów aptecznych, punktów zaopatrzenia w wyroby medyczne, hurtowni farmaceutycznych, w tym firm transportujących leki, a także pracownicy uczelni medycznych i studenci kierunków medycznych.
  Dotyczy to również personelu niemedycznego, tzn. administracji i służb pomocniczych tych podmiotów, jak również osób z firm współpracujących z podmiotem i przebywających tam w trybie ciągłym.

– W 2021 roku musimy zwalczyć wirusa po to, żeby normalnie żyć – mówi premier Mateusz Morawiecki. – Szczepionka jest coraz większym światełkiem w tunelu. Na świecie szczepienia mają miejsce od kilkunastu dni. Widać, że te szczepienia przebiegają w sposób prawidłowy.

Do tej pory w kraju chęć zaszczepienia się wyraziło około 300 tys. osób z grupy „0”. Termin przyjmowania zgłoszeń mija już 28 grudnia.

Kto chce zaszczepić się przeciwko COVID-19, zgłasza się więc do swojego pracodawcy. Przekazuje jednocześnie wypełnione oświadczenie o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych. Pracodawca wybiera szpital węzłowy i przekazuje zbiorcze zestawienie chętnych pracowników do danego szpitala.

Przy zgłoszeniu pracodawca może skorzystać z przeznaczonego do tego formularza online dostępnego pod adresem: https://szczepieniakadry.rcb.gov.pl/. Jeżeli dany podmiot przekazał już zgłoszenie poprzez gabinet.gov.pl, to nie musi go przesyłać ponownie.

 

Napisz komentarz
 • A kiedy scenariusz dla mojej grupy 1?Już powinien być.No ale pis potrafi tylko marnować forsę na szpitale na stadionie itp.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA