REKLAMA
,
Chełmscy piloci w krośnieńskich symulatorach
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Studenci z Chełma będą się uczyć latania w Krośnie. Zasią­dą za sterami wirtualnego sa­molotu w Centrum Szkolenia Lotniczego i Nowoczesnych Technologii.

Reklama

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie porozumiała się z Centrum Szkolenia Lotniczego i Nowoczesnych Technologii działającym przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krośnie. Chodzi o praktyczne szkolenie pilotów cywilnych, których kształci chełmska uczelnia.

PWSZ w Chełmie jest jed­nym z podmiotów, który korzystać będzie z infrastruktury zakupionej w ramach projektu „Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej i Nowoczesnych Technologii w Krośnie”. Miasto zrealizowało ten projekt dzięki funduszom z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa podkarpackiego na lata 2007-2013. Laboratoria zostały wyposażone m.in. w symulatory lotów, szybowce i motoszybowce.

To sprawiło, że Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej i Nowoczesnych Technologii stało się innowacyjnym i konkurencyjnym ośrod­kiem kształcenia praktycznego branży lotniczej, która jest inte­ligentną specjalizacją woje­wództwa podkarpackiego – mówi Joanna Sowa, rzecznik prasowy urzędu miasta w Krośnie.

Chełmska uczelnia będzie pro­wadziła w krośnieńskim „me­chaniku” szkolenia do licencji pilota samolotowego zawodo­wego z wykorzystaniem profe­sjonalnego laboratorium symu­lacji lotów.
Laboratorium to jest wyposażone m.in. w certyfiko­wany symulator lotów FNTP II. Student, zasiadając w takim symulatorze, czuje się jak w kokpicie prawdziwego samolotu. Urządzenie daje możliwość odbycia  wirtualnego lotu, a także zasymulowania wybranej trasy lotu na konkretnym typie sa­molotu, w różnych warunkach pogodowych, o różnej porze dnia lub nocy. Można też ćwiczyć różne sytuacje awaryjne i wychodzenie z nich.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA