REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Chełmscy przedsiębiorcy o Nowej Ścieżce Rozwoju
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Współpraca z mieszkańcami, wspólne tworzenie nowych rozwiązań dla przyszłości miasta to podstawy koncepcji Nowej Ścieżki Rozwoju Chełma. I nad tym głównie dyskutowali wczoraj członkowie Chełmskiej Rady Przedsiębiorczości.

Po dłuższej przerwie zebrała się wczoraj (2 lipca) Chełmska Rada Przedsiębiorczości. Rozmowy dotyczyły m.in. koncepcji Nowej Ścieżki Rozwoju Chełma. To nowy, tworzący się dopiero pomysł na rozwiązywanie problemów demograficznych i gospodarczych miasta.

Jak informują pracownicy Miasto Chełm:

Filarem Nowej Ścieżki Rozwoju będzie budowanie zaufania mieszkańców poprzez wdrażanie modelu miasta opartego na ścisłej współpracy, a więc partycypacji publiczno-społecznej. Nowa, szeroko zakrojona koncepcja stawia na wspólne tworzenie kompleksowych rozwiązań w zakresie gospodarki, turystyki i ogólnej poprawy jakości życia.

O tym, że współdziałanie samorządu z mieszkańcami daje dobre rezultaty, wszyscy przekonali się m.in. przy okazji  projektu “Zielone Miasto Chełm”. Podczas trzech miesięcy urzędnicy gromadzili dane o mieście. Analizowali wyniki wielu konsultacji (m.in. spotkań bezpośrednich, ankiet internetowych), w których wzięło udział ponad tysiąc chełmian reprezentujących różne kategorie wiekowe. Zgromadzone w ten sposób dane wskazały na liczne bariery rozwojowe i zapóźnienia. Ale także na znaczny potencjał, którego wykorzystanie może przyczynić się do zatrzymania negatywnych przemian społeczno-gospodarczych w Chełmie.
Potencjał ten chełmscy samorządowcy widzą w “wykorzystaniu przygranicznego położenia, budowaniu atrakcyjnej oferty pracy i wypoczynku dla przedstawicieli wszystkich grup wiekowych”. Już niebawem chełmianie będą mieli znowu możliwość udziału w szeroko zakrojonych konsultacjach społecznych. Do dyskusji trafią propozycje różnych rozwiązań ze strony Urzędu Miasta, ale będzie też okazja do prezentacji własnych pomysłów.

Zależy nam na tym, aby wspólnie wypracować i zrealizować projekt nowoczesnego, przyjaznego mieszkańcom miasta. Działamy! – zachęcają w magistracie.

Przedsiębiorcy w trakcie dyskusji uznali, że Nowa Ścieżka Rozwoju uwzględnia wyniki dotychczasowych rozmów i badań. Jest jednocześnie podejściem ambitnym i odważnym, które może przynieść konkretne zmiany.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*