REKLAMA
,
Chełmscy Terytorialsi mają nowego dowódcę
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Major Krzysztof Krawczyk objął obowiązki dowódcy batalionu. Żołnierze 24 batalionu lekkiej piechoty z Chełma rozpoczynają nowy rok z nowym dowódcą.

Reklama

W Chełmie, w siedzibie 24 batalionu lekkiej piechoty, w obecności dowódcy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Tadeusza Nastarowicza,  odbyło się uroczyste przekazanie obowiązków dowódcy batalionu. Od 5 stycznia br. nowym dowódcą chełmskich Terytorialsów jest mjr Krzysztof Krawczyk. Podczas uroczystości płk Nastarowicz podziękował dotychczasowemu dowódcy batalionu ppłk Sławomirowi Kuładze za owocną służbę i wkład w budowanie potencjału Lubelskiej Brygady OT.

Major Krzysztof Krawczyk to oficer z kilkunastoletnim stażem służby. Po ukończeniu Wojskowej Akademii Technicznej w 2005 r. rozpoczął służbę w 10 Brygadzie Kawalerii Pancernej w Świętoszowie. Pełnił stanowiska najpierw dowódcy plutonu zmechanizowanego, z-cy dowódcy kompanii zmechanizowanej, a potem dowódcy kompanii zmechanizowanej. W latach 2010-2011 pełnił służbę w PKW Afganistan. Odznaczony Brązowym Medalem Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny, Gwiazdą Afganistanu, Brązowym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju.

Z Lubelską Brygadą OT mjr Krawczyk związany jest od 2016 roku. Pełnił wcześniej służbę na stanowisku zastępcy dowódcy – szefa sztabu lubelskiego batalionu.

Stałym rejonem odpowiedzialności 24 batalionu lekkiej piechoty są powiaty: chełmski, krasnostawski, włodawski i łęczyński.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA