REKLAMA
,
Chełmska kasa bogatsza o 12 milionów
Chełmska kasa bogatsza o 12 milionów
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Prezydent Jakub Banaszek poinformował w mediach społecznościowych, że do miejskiej kasy wpłynęły miliony ze słynnego czeku Mateusza Morawieckiego. Pieniądze będą wykorzystane na zapewnienie wkładów własnych w realizowanych inwestycjach.

Reklama
Zgodnie z wcześniejsza zapowiedzią otrzymaliśmy środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Kwota ponad 12 mln zł trafiła na konto Urzędu Miasta – napisał na swojej stronie prezydent Jakub Banaszek

Pieniądze pochodzą z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wśród inwestycji, na które przeznaczone zostaną te pieniądze samorząd wskazuje m.in: budowę Chełmskiego Centrum Aktywności Gospodarczej, przebudowę drogi krajowej nr 12  w granicach administracyjnych miasta i przebudowę ulic Piwna i Złota.

Historię starań o te pieniadze opisaliśmy jakiś czas temu. Rozdawanie czeków przez premiera Morawieckiego budziło wówczas sporo emocji. Przypomnijmy więc tylko, że działo się to w trakcie kampanii wyborczej. Nie istniały też jeszcze żadne regulacje prawne pozwalające na wypłaty tych pieniędzy. Problemy te zostały rozwiązane. 
Liczę, że Ci, którzy tak „szydzili” z tego wsparcia, czeków i wątpili w to przedsięwzięcie zreflektują się. Jestem ciekaw jak zachowają się samorządowcy (także z naszego powiatu), którzy non stop ironizowali. Liczę, że pochwalicie się Państwo jakie inwestycje zrealizujecie – pisze prezydent.
 

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Absolutorium dla prezydenta
Absolutorium dla prezydenta
Dzisiaj sesja Rady Miasta Chełm
Dzisiaj sesja Rady Miasta Chełm
Waśniewskiego znowu przejezdna
Raport o stanie Chełma
Aleja 3 Maja w remoncie
Aleja 3 Maja w remoncie
REKLAMA