REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Chełmska "Piątka" będzie miała nową kuchnię
Chełmska “Piątka” będzie miała nową kuchnię
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Starą kuchnię węglową zastąpią elektryczne kotły warzelne. A to tylko jedna ze zmian, jakie czekają kuchnię w Szkole Podstawowej nr 5 w Chełmie. Pracownicy jej nie poznają.

„Posiłek w szkole i w domu” to wieloletni rządowy program finansowego wsparcia dla stołówek oraz miejsc spożywania posiłków w szkołach publicznych. O środki z tego programu wystąpiło Miasto Chełm. Pomysł dotyczył gruntownego remontu kuchni w Szkole Podstawowej nr 5.

Wizja spodobała się na tyle, że projekt opiewający na 140 tys. złotych zyskał dofinansowanie na nieco ponad 72 tys. zł. To wystarczy aby chełmska “Piątka” otrzymała nową kuchnię. Stara kuchnia w “piątce” diametralnie się odmieni. Przede wszystkim zniknie stara kuchnia węglowa, na której do tej pory kucharze przyrządzali posiłki dla dzieci. W to miejsce pojawią się elektryczne kotły warzelne, a także nowe stoły, szafki, okap, basen gastronomiczny i zmywarka. Gruntowny remont obejmie też wymianę instalacji wodociągowej, kanalizacyjnej i elektrycznej. Pomieszczenie zyska nowe posadzki, a ściany wyłożone zostaną glazurą. Warunki pracy znacznie się poprawią.
Czy w tak odmienionym miejscu pojawi się też nowe menu dla dzieci?

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*