REKLAMA
,
Chełmska Platforma przygotowuje się do wyborów
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Blisko 70 osób wzięło udział we wczorajszym spotkaniu z parlamentarzystami Platformy Obywatelskiej. Goście ze Sławomirem Neumanem, Przewodniczącym Klubu Parlamentarnego Platformy na czele musieli odpowiedzieć na szereg pytań nie zawsze przyjaznych ich partii. Poradzili sobie – Neuman, Jakub Rutnicki i Marta Golbik nie ukrywali zadowolenia z poziomu dyskusji.

Reklama

Dyskusja z pewnością była interesujące, a czasami – dzięki pytaniom uczestników – wręcz gorąca. Wszystkim bez wyjątku chcę podziękować za udział we wczorajszym spotkaniu – mówi Małgorzata Sokół, przewodnicząca chełmskich struktur Platformy.

Głównym celem spotkania była rozmowa na temat programu wyborczego partii na nadchodzące wybory samorządowe. W praktyce jednak nie zabrakło tematów z pierwszych stron gazet – przede wszystkim sprawy protestu osób niepełnosprawnych w sejmie. Neuman wezwany do odpowiedzi przez jedną z uczestniczek przypomniał jak zareagował rząd premiera D. Tuska na podobny protest w roku 2014. Skrytykował też Marszałka Sejmu za sposób traktowania przebywających w sejmie niepełnosprawnych i ich opiekunów.

Wracając do wyborów. Wszyscy goście zgodnie podkreślali, że samorządy w Polsce sprawdziły się znakomicie. Ich zdaniem to własnie na tym poziomie zapadają i zapadać powinny wszelkie decyzje dotyczące społeczności lokalnych. Nie może być tak, że decyzję  o remoncie drogi w Chełmie podejmował będzie urzędnik w Warszawie.  Tymczasem obecna władza dąży do centralizacji wszystkich przejawów życia.

Zdaniem posłów PO istniej poważne zagrożenie dla poprawności przeprowadzenia jesiennych wyborów.  Przygotowane – ich zdaniem – na kolanie nowe przepisy nie dają żadnych gwarancji, że wybory będą w pełni transparentne. Już dzisiaj brakuje urzędników wyborczych, wiadomo też że nie uda się przeprowadzić transmisji ze wszystkich lokali wyborczych. największy problem to jednak komisje wyborcze. Zgodnie z nową ordynacją w każdym przypadku musi ich być aż dwie – jedna, która wybory przeprowadzi i druga która policzy głosy. Trudno przewidzieć czy uda się zebrać aż tylu chętnych.

W związku z tym że w dyskusji uczestniczył także Krzysztof Grabczuk, wicemarszałek województwa lubelskiego, nie zabrakło także pytań o jego plany wyborcze. Padło pytanie:

Czy wystartuje Pan w wyborach na prezydenta Chełma?

bez zastanowienia Grabczuk odpowiedział:

Nie wykluczam.

***

Ze szczegółami wczorajszego spotkania zapoznacie się w naszej relacji video.  Będzie dostępna na początku przyszłego tygodnia.

 

Napisz komentarz
 • Platforma,jedna z trzech liczacych sie sil,chyba zastanawia sie jak z najmniejszymi stratami przegrac wybory.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  REKLAMA