REKLAMA
,
Chełmska PWSZ w rankingu „Perspektyw”
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Chełmska PWSZ uplasowała się na szesnastej pozycji w Rankingu Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych 2017. 

Ranking Szkół Wyższych Perspektywy, publikowany już po raz 18., jest potrzebny zarówno kandydatom na studia, szukającym najlepszych kierunków i uczelni, jak i środowisku akademickiemu, dla którego jest swego rodzaju „lustrem”. Widać w nim sukcesy, ale również niedociągnięcia, które trzeba poprawić.

Reklama

Polskie uczelnie sklasyfikowano w kilku kategoriach: szkoły akademickie, niepubliczne i PWSZ-y. W tej ostatniej kategorii 16 miejsce zajęła Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie. Wszystkich PWSZ-ów jest w Polsce 36, w rankingu uwzględniono 20 z nich. Chełmska uczelnia wzięła w nim udział po raz pierwszy.

Dlaczego wzięliśmy udział? Żeby mieć punkt odniesienia w stosunku do innych uczelni. Chcemy popatrzeć dokładniej w którym kierunku zmierzać, aby być lepiej plasowanym. Często pojawiały się zdania, że nie bierzemy udziału, bo nie mamy nic do pokazania, a to nieprawda – mówi prof. Arkadiusz Tofil, rektor chełmskiej PWSZ.

Kapituła „Perspektyw” uznała, że absolwenci chełmskiej uczelni świetnie radzą sobie na rynku pracy i tu przyznali jej wysoką ocenę. Najgorzej wypadła pod kątem „innowacyjności oraz umiędzynarodowienia”

Ten ranking w sposób wyjątkowo ubogi przedstawia faktyczne możliwości i oceny dla PWSZ. Jeżeli zerkniemy na dane, które musimy podać, aby w nim zaistnieć, to w zobaczymy, że odnoszą się one do elementów typowych dla akademickich uczelni. W ogóle nie jest brana pod uwagę baza laboratoryjna czy współpraca z firmami – tłumaczy Tofil.

 

Zobaczcie szczegółową ocenę chełmskiej uczelni:

Jak wypadły inne uczelnie w regionie? Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej znów zajęła w rankingu pierwsze miejsce. Natomiast Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu uplasowała się na 17 miejscu i tym sposobem zanotowała spadek, aż o osiem pozycji. W zeszłym roku była ósma.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA