REKLAMA
,
PWSZ chce być akademią
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie chce zmienić nazwę.  Teraz chce się nazywać Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Chełmie. Ja wam się podoba?

Reklama

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie wystąpiła z wnioskiem do Ministerstwa Edukacji i Nauki o zmianę swojej nazwy. Największa chełmska uczelnia chce się teraz nazywać Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Chełmie.

Pismo do ministerstwa uczelnia uzasadnia swoim „prężnym rozwojem” oraz „spełnieniem kryterium formalnego”.  Jak informuje Forum Akademickie, chełmska PWSZ nie będzie pierwszą uczelnią zawodową w kraju, która chce nazywać się inaczej. Rok temu o zmianę nazwy wystąpiło do ministerstwa aż dziesięć PWSZ-tów. m.in. z Sanoka, Tarnobrzegu czy Płocka. Rektorzy tłumaczyli to chęcią podkreślenia akademickiego charakteru PWSZ-ów, często mylnie utożsamianych ze szkołami branżowymi. 

Jak wyjaśnia Katarzyna Józefacka z działu promocji PWSZ, chełmska uczelnia… 

… od wielu lat zapewnia szeroką ofertę kształcenia zarówno na regionalnym, ale i krajowym rynku edukacyjnym. Odzwierciedla to zarówno zakres prowadzonego kształcenia, liczba studentów, ale także sukcesywny rozwój własnej kadry dydaktycznej. Postrzeganie Uczelni jako ośrodka kształcącego studentów we współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym, a także identyfikowanie uczelni w taki sposób, jest niewątpliwie bardzo ważne dla ciągłego rozwoju uczelni.

W chełmskiej PWSZ wierzą, że nowa nazwa – Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Chełmie – „niewątpliwie wzmocni jej pozycję na rynku edukacyjnym”.

Rating: 5.0/5. From 2 votes.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA