REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
PWSZ chce być akademią
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie chce zmienić nazwę.  Teraz chce się nazywać Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Chełmie. Ja wam się podoba?

Reklama

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie wystąpiła z wnioskiem do Ministerstwa Edukacji i Nauki o zmianę swojej nazwy. Największa chełmska uczelnia chce się teraz nazywać Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Chełmie.

Pismo do ministerstwa uczelnia uzasadnia swoim “prężnym rozwojem” oraz “spełnieniem kryterium formalnego”.  Jak informuje Forum Akademickie, chełmska PWSZ nie będzie pierwszą uczelnią zawodową w kraju, która chce nazywać się inaczej. Rok temu o zmianę nazwy wystąpiło do ministerstwa aż dziesięć PWSZ-tów. m.in. z Sanoka, Tarnobrzegu czy Płocka. Rektorzy tłumaczyli to chęcią podkreślenia akademickiego charakteru PWSZ-ów, często mylnie utożsamianych ze szkołami branżowymi. 

Jak wyjaśnia Katarzyna Józefacka z działu promocji PWSZ, chełmska uczelnia… 

… od wielu lat zapewnia szeroką ofertę kształcenia zarówno na regionalnym, ale i krajowym rynku edukacyjnym. Odzwierciedla to zarówno zakres prowadzonego kształcenia, liczba studentów, ale także sukcesywny rozwój własnej kadry dydaktycznej. Postrzeganie Uczelni jako ośrodka kształcącego studentów we współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym, a także identyfikowanie uczelni w taki sposób, jest niewątpliwie bardzo ważne dla ciągłego rozwoju uczelni.

W chełmskiej PWSZ wierzą, że nowa nazwa – Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Chełmie – “niewątpliwie wzmocni jej pozycję na rynku edukacyjnym”.

Rating: 5.0/5. From 3 votes.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama