REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Chełmska radna wątpi w „Maka”
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Jakie korzyści posiada miasto z tytułu funkcjonowania McDonalda, oprócz tego, że idzie to w kierunku niezdrowej żywności? – pytała na sesji chełmska radna Elżbieta Nowaczewska. 

Reklama

Radna klubu Prawa i Sprawiedliwości, a zarazem Dyrektor Szkoły Podstawowej „Razem”, dopytywała się o liczbę zatrudnionych mieszkańców w chełmskim McDonaldzie. Formułując interpelację, miała również wątpliwości, co do wartości odżywczej serwowanych produktów. – Nie słyszeliśmy ostatnio, ażeby komuś coś w McDonaldzie zaszkodziłoSam korzystałem kilka razy, kawa, lody i ciastka są niezłe –  odpowiedział przekornie wiceprezydent.

W dalszej odpowiedzi na interpelację, zaakcentował, że inwestycja przynosi zyski z podatków, a zatrudnienie znajduje tam około trzydziestu osób. Opłaty pobierają także chełmskie spółki z tytułu m.in. sprzedaży ciepła, odprowadzania ścieków i pobierania wody. – W trakcie przebudowywania ronda im. Romana Dmowskiego i remontu odcinka ulicy Lubelskiej, McDonald również dołożył sto tysięcy złotych do inwestycji – komentował Józef Górny. Ogólne zyski z funkcjonowania sieci w Chełmie, wycenił na około kilkaset tysięcy złotych.

Radna Nowaczewska odpowiedź wiceprezydenta oceniła jako wymijającą i mało konkretną. – Podatki równie dobrze mogłaby odprowadzać każda inna firma, nawet gdyby otworzono bar zdrowej żywności. Z tego, co wiem nieoficjalnie, to zatrudnieni są tam ludzie głównie z poza Chełma, nawet na 1/4 etatu. Jednocześnie zapowiedziała, że zechce ponownie pochylić się nad tym problemem.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Jakies glupie babsko zadaje takie pytania. no comments

  No votes yet.
  Please wait...
 • PełO zabroniło drożdżówek w szkole, PiSdusie zabronią McDonaldów! Politycy zaczęli dbać o nasze zdrowie zupełnie zapominając o swoim zdrowiu psychicznym 😛

  No votes yet.
  Please wait...
 • Chełmianie gońcie to szemrane Pis towarzystwo ,raz daliscie im fory ,myślę że 25 .10
  postąpicie właściwie.Ciągle mam nadzieję ,że doczekam Chełma takiego jak inne normalnie rozwinięte miasta w tym kraju,idżcie do przodu !!!

  No votes yet.
  Please wait...
 • Pani radna niech szuka problemów gdzie indziej, miasto tej wielkości już dawno powinno mieć mcdonalda, porządne kino, jakieś kluby (młodzież nawet nie ma gdzie się pobawić), a o centrum handlowym już nie wspomnę (żeby się ubrać trzeba jechać do Lublina lub Zamościa- wstyd i żenada), za to możemy się pochwalić bardzo dużą liczbą biedronek, banków, aptek- naszym politykom widocznie odpowiada taki stan rzeczy.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Wystarczy jak radna zajmie się niezdrową żywnością we własnej szkole. Taka interpelacja radnej ośmieszą tylko ją osobiście i cały klub PiS.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Przede wszystkim uporządkowali teren, nie wiem czy pamiętacie, ale wstyd było tam wjeżdzać od strony Lublina, jakieś budy, chałupki, sracze, słowem zero ładu i składu.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Co z tego, że większość ludzi zatrudnionych w chełmskim MC jest z poza miasta ? Dla Pani radnej ludzie z okolic są gorsi od Chełmian ? Jestem mieszkańcem Chełma i jakoś nie mam z tym problemu, każdy chce pracować, a kto chce ten pracuje. Pani radna chyba nie ma się czym zająć, że szuka problemu tam gdzie go nie ma.
  Lepiej kobieto interweniuj w sprawach istotnych dla miasta.
  Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia.

  No votes yet.
  Please wait...
  • A dla starosty jakoś ludzie z Chełma są gorsi od tych z poza Chełma co ty na to ??

   No votes yet.
   Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama