REKLAMA
,
Chełmska radna wątpi w „Maka”
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Jakie korzyści posiada miasto z tytułu funkcjonowania McDonalda, oprócz tego, że idzie to w kierunku niezdrowej żywności? – pytała na sesji chełmska radna Elżbieta Nowaczewska. 

Reklama

Radna klubu Prawa i Sprawiedliwości, a zarazem Dyrektor Szkoły Podstawowej „Razem”, dopytywała się o liczbę zatrudnionych mieszkańców w chełmskim McDonaldzie. Formułując interpelację, miała również wątpliwości, co do wartości odżywczej serwowanych produktów. – Nie słyszeliśmy ostatnio, ażeby komuś coś w McDonaldzie zaszkodziłoSam korzystałem kilka razy, kawa, lody i ciastka są niezłe –  odpowiedział przekornie wiceprezydent.

W dalszej odpowiedzi na interpelację, zaakcentował, że inwestycja przynosi zyski z podatków, a zatrudnienie znajduje tam około trzydziestu osób. Opłaty pobierają także chełmskie spółki z tytułu m.in. sprzedaży ciepła, odprowadzania ścieków i pobierania wody. – W trakcie przebudowywania ronda im. Romana Dmowskiego i remontu odcinka ulicy Lubelskiej, McDonald również dołożył sto tysięcy złotych do inwestycji – komentował Józef Górny. Ogólne zyski z funkcjonowania sieci w Chełmie, wycenił na około kilkaset tysięcy złotych.

Radna Nowaczewska odpowiedź wiceprezydenta oceniła jako wymijającą i mało konkretną. – Podatki równie dobrze mogłaby odprowadzać każda inna firma, nawet gdyby otworzono bar zdrowej żywności. Z tego, co wiem nieoficjalnie, to zatrudnieni są tam ludzie głównie z poza Chełma, nawet na 1/4 etatu. Jednocześnie zapowiedziała, że zechce ponownie pochylić się nad tym problemem.

Napisz komentarz
 • Jakies glupie babsko zadaje takie pytania. no comments

 • PełO zabroniło drożdżówek w szkole, PiSdusie zabronią McDonaldów! Politycy zaczęli dbać o nasze zdrowie zupełnie zapominając o swoim zdrowiu psychicznym 😛

 • Chełmianie gońcie to szemrane Pis towarzystwo ,raz daliscie im fory ,myślę że 25 .10
  postąpicie właściwie.Ciągle mam nadzieję ,że doczekam Chełma takiego jak inne normalnie rozwinięte miasta w tym kraju,idżcie do przodu !!!

 • Pani radna niech szuka problemów gdzie indziej, miasto tej wielkości już dawno powinno mieć mcdonalda, porządne kino, jakieś kluby (młodzież nawet nie ma gdzie się pobawić), a o centrum handlowym już nie wspomnę (żeby się ubrać trzeba jechać do Lublina lub Zamościa- wstyd i żenada), za to możemy się pochwalić bardzo dużą liczbą biedronek, banków, aptek- naszym politykom widocznie odpowiada taki stan rzeczy.

 • Wystarczy jak radna zajmie się niezdrową żywnością we własnej szkole. Taka interpelacja radnej ośmieszą tylko ją osobiście i cały klub PiS.

 • Przede wszystkim uporządkowali teren, nie wiem czy pamiętacie, ale wstyd było tam wjeżdzać od strony Lublina, jakieś budy, chałupki, sracze, słowem zero ładu i składu.

 • Co z tego, że większość ludzi zatrudnionych w chełmskim MC jest z poza miasta ? Dla Pani radnej ludzie z okolic są gorsi od Chełmian ? Jestem mieszkańcem Chełma i jakoś nie mam z tym problemu, każdy chce pracować, a kto chce ten pracuje. Pani radna chyba nie ma się czym zająć, że szuka problemu tam gdzie go nie ma.
  Lepiej kobieto interweniuj w sprawach istotnych dla miasta.
  Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  REKLAMA