REKLAMA
,
Chełmska Senioriada
Chełmska Senioriada
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Pierwsza taka w Chełmie. Seniorzy mieszkający w Chełmie i otaczającej go Gminie Chełm mają okazję sprawdzić się w zdrowej rywalizacji. Wszystko w ramach Senioriady organizowanej przez Stowarzyszenie Rozwoju Aktywności Społecznej „Triada” przy wydatnym udziale władz podmiejskiej gminy.

Reklama

Chełmska Senioriada rozpocznie się w sobotę 18 września w Szkole Podstawowej w Uhrze. Specjalnie wynajętym transportem pojadą tam zgłoszeni uczestnicy rywalizacji.

Założyliśmy, że w Senioriadzie wezmą udział zespoły/grupy seniorów, prowadzone przez organizacje pozarządowe, kluby seniora lub instytucje publiczne – mówi Jarosław Martyniuk, prezes Stowarzyszenia Triada.

Uczestnicy zmierzą się w czterech kategoriach. Jurorzy będą mieli trudny orzech do zgryzienia.

Sztuka

Obejmuje dwie konkurencje. Pierwsza to plastyka. Uczestnicy muszą namalować lub narysować w dowolnej technice dzieło o dowolnej tematyce.

Druga ma wspólny szyld „Rękodzieło”. W tym przypadku oceniane będą prace wykonane szydełkiem lub techniką decoupage. Tematykę prac organizatorzy pozostawili artystom.

Kultura

Także w tym przypadku rywalizacja obejmuje dwie konkurencje. W pierwszej zmierzą się soliści. Oceniane będzie wykonanie utworu polskiego, o tematyce dowolnej (a capella, z podkładem muzycznym, z akompaniamentem jednego instrumentu).
W drugiej z kolei w szranki staną zespoły. Także w tym przypadku repertuar jest całkowicie dowolny. Przesłuchania konkursowe zaplanowano na  sobotę, 18 września, o godzinie 11.00 w SP w Uhrze.

Sport i rekreacja

Za sprawą wciąż trwającej pandemii, organizatorzy postawili na jedną konkurencję. Może nie nazbyt widowiskową z punktu widzenia kibiców, ale przecież bardzo emocjonującą. Tym bardziej, że któż z nas nie grał w warcaby? Mistrzowie 64 pól spotkają się w sobotę w zaciszu siedziby stowarzyszenia „Triada” (godz. 14.00, Chełm, ul. Wirskiego 14/64).

Kulinaria

Niewątpliwie konkurencja najsmakowitsza. Niestety, organizatorzy nie obiecują, że popisowych dań i słodyczy wystarczy dla wszystkich. Zawodnicy wystartują w dwóch kategoriach. Pierwsza to konkurs ciastek. Co do zasady przedstawione do oceny słodkości nie mogą zawierać żadnych kremów czy mas.
Druga kategoria, to ukłon w stronę zdrowego stylu życia – konkurs sałatek. W tym przypadku organizatorzy surowo zakazali zawodnikom wykorzystywania majonezu i sosów na jego bazie.

Seniorów czeka z pewnością spora frajda – mówi Martyniuk. – Niestety, z uwagi na ograniczenia pandemiczne, konkurencje w ramach Senioriady muszą odbywać się bez udziału publiczności.  Mam jednak nadzieję, że za rok będziemy mogli nie tylko zaprosić kibiców, ale też znacząco poszerzyć liczbę konkurencji.

Ogłoszenie wyników w poszczególnych dyscyplinach i wręczenie uczestnikom pamiątkowych dyplomów, a zwycięzcom medali i pucharów ufundowanych przez Wójta Gminy Chełm, zaplanowano na godz. 14 w niedzielę. Impreza zakończy się w SP w Uhrze.

***

Imprezę patronatem medialnym objęły: chełmski.euBon Ton Radio, Super Tydzień Chełmski.

 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Brawo!
  Są ludzie, którzy pamiętają o seniorach.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA