REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Chełmska Strefa Ekonomiczna. Inwestorów nie ma, będą ulgi.
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Miasto Chełm szykuje kolejne udogodnienia dla potencjalnych firm zainteresowanych inwestowaniem na obszarze chełmskiej strefy ekonomicznej. Na najbliższą sesję Rady Miasta Chełm ma trafić projekt uchwały, który wprowadzi nowe ulgi podatkowe dla przedsiębiorstw.

O specjalnej strefie ekonomicznej w Chełmie mówi się już od dawna, ale kwestia budowy nowych zakładów produkcyjnych nadal pozostaje pod znakiem zapytania. Władze miasta zapewniają, że pierwsze rozmowy o wykorzystaniu strefy mają już za sobą. Niestety nadal brakuje konkretnych zobowiązań, które dawałyby pewność rozpoczęcia budowy pierwszego zakładu. Powodów, aby inwestować w mieście jednak nie brakuje – Chełm ma bardzo niskie podatki w porównaniu do takich ośrodków jak Lublin czy Rzeszów. Podstawową ulgą może być także ta dotycząca nieruchomości na terenie specjalnej strefy ekonomicznej. – komentuje Marcin Grel, zastępca dyrektora Wydziału Rozwoju, Promocji i Współpracy z Zagranicą.

Władze miasta zapewniają, że nowe ulgi zachęcą potencjalnych inwestorów do rozwijania swoich przedsiębiorstw w chełmskiej strefie ekonomicznej. Zanim wejdą w życie, muszą jeszcze zostać przyjęte przez Radę Miasta Chełm, choć wydaje się, że to jedynie formalność.

Projekt uchwały zapowiada zwolnienia z podatku od nieruchomości nawet na okres 4 lat. Jak komentuje Marcin Grel, zatrudnienie 5 osób da możliwość ubiegania się o zwolnienie na okres 12 miesięcy. Kolejno – jeżeli firma zatrudni 10 osób, okres zwiększy się do dwóch lat. Trzy lata zwolnienia będą dotyczyły tych przedsiębiorców, którzy zatrudnią co najmniej 15 pracowników. – Potencjalny inwestor może zaoszczędzić do kilkudziesięciu tysięcy złotych – dodaje Grel.

Miasto obecnie prowadzi zaawansowane rozmowy tylko z jednym podmiotem. Jednakże miejscy urzędnicy nie są zobligowani do udzielania jakichkolwiek informacji, które pomogłyby zweryfikować potencjalnego przedsiębiorcę. Oficjalne zapytania o inwestycje w podstrefie wpływają także od firm z Ukrainy.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*