REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Chełmski Amfiteatr wróci do życia?
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Miasto Chełm przystępuje do realizacji projektu „Rozwój infrastruktury kulturalnej, poprzez przebudowę Amfiteatru i budowę Miejskiego Centrum Kultury w Chełmie”. Aktualny stan architektoniczny obiektu, pozostawia sporo do życzenia. Nowy budynek ma być miejscem najważniejszych imprez muzycznych w mieście i regionie, sceną dla festiwali, gości z Polski i z zagranicy. Projekt architektoniczny należy do autorstwa Adama Stańca.

Przetarg być może zostanie ogłoszony z początkiem maja. Spośród wszystkich złożonych ofert, władze wybiorą wykonawcę do realizacji I etapu projektu obejmującego przebudowę Amfiteatru i infrastruktury towarzyszącej. Już niedługo ma odbyć się kolejna narada dotycząca inwestycji, która będzie dotyczyć aktualizacji harmonogramu całej budowy. – W trakcie wdrażania całego projektu, planujemy organizację konsultacji społecznych z mieszkańcami – komentuje Joanna Górska z biura inwestycji miejskich. Nigdy wcześniej Urząd Miasta nie planował przeprowadzenia rozmów i dyskusji z Chełmianami, stąd też dla wielu z nich jest to ciekawy i innowacyjny pomysł.

Reklama

Jeszcze w 2012 roku, miasto złożyło wniosek do  Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego o sfinansowanie zadania wykonania dokumentacji technicznej. Miasto już wtedy otrzymało dofinansowanie 220 tysięcy złotych.


Nowy Amfiteatr ma zmienić się w jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w kraju
. Przewiduje m.in. miejsca siedzące dla widowni liczącej 3 500 osób, scenę o powierzchni 358 m kw. oraz zadaszenie na wysokości 13 metrów. Zostanie wyposażony w sprzęt zgodny z wymogami nowoczesnych widowisk. Cały obiekt będzie przyjazny dla osób niepełnosprawnych.

Wstępnie inwestycja ma pochłonąć 16 milionów złotych, termin oddania planowany jest na 20 czerwca 2016 roku.

Jesteśmy bardzo zaskoczeni pozytywnym odbiorem naszego artykułu, który niestety, ale niewiele ma wspólnego z prawdą 🙂 Państwa zaskoczenie i szybkie rozprzestrzenianie się tej informacji, daje sporo do myślenia, nie tylko nam, ale i mamy nadzieję władzy 🙂 Ale, ale…  Jeszcze dzisiaj rozmawialiśmy z przedstawicielami Urzędu Miasta, którzy potwierdzili, że wstępne rozmowy na temat zagospodarowania Amfiteatru już się pojawiły. Miasto będzie starać się o dofinansowanie ze środków unijnych już w połowie tego roku 🙂 Życzymy powodzenia!

 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama