REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Chełmski aquapark niebawem zostanie ukończony?
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Widać coraz większy postęp prac wewnątrz budowanego w Chełmie parku wodnego. Chełmski aquapark ma być atrakcją dla mieszkańców miasta i całego regionu. Planowane otwarcie obiektu ma odbyć się jeszcze w tym roku. Obecnie rozpoczęły się prace nad elewacją. Na elewacji Skanska ma wykonać elementy dekoracyjne z artbetonu (barwiona masa betonowa). Elementy imitujące podziały tektoniczne wykonane będą z siatki aluminiowej, cięto ciągnionej w kolorze czarnym z zielonym refleksem. Wewnątrz z kolei trwają prace wykończeniowe. Niektórzy z mieszkańców miasta widzieli już girlandy świetlne, które już zostały zamontowane w wielkich przeszkleniach przy wejściu do obiektu. 

Po zakończeniu budowy Centrum Sportów Wodnych w Chełmie będzie mogło obsługiwać jednocześnie do 427 osób i będzie czynne codziennie w godzinach 6 – 22. Obiekt będzie miał formę trzykondygnacyjnej hali, o niezwykle ciekawej fasadzie, nawiązującej swoją formą do jednego z okolicznych bogactw naturalnych, jakim są złoża skały kredowej.

Wartość tej inwestycji to ponad 30 milionów złotych. Wykonawca na wybudowanie aquaparku miał 18 miesięcy. termin oddania obiektu zbliża się coraz większymi krokami.

Chełmski aquapark będzie posiadał 4 niecki basenowe wykonane ze stali nierdzewnej. Jeden z basenów – basen rekreacyjny będzie wyposażony w sporo atrakcji wodnych: sztuczną rzekę, ruchome kamienie, huśtawkę wodną, podwodne leżaki z masażem powietrznym, masażery karku, gejzer powietrzny, ścianę wodną, czy kolorowy reflektor podwodny. W basenie dla dzieci pojawi się zjeżdżalnia typu słonik i “wodny jeż”. W obiekcie powstaną 4 zjeżdżalnie typu “Anakonda” – dwie zewnętrzne i dwie wewnętrzne. Najdłuższe będą miały 85,5 metrów długości. W aquaparku nie zabraknie również saun. Mieszkańcy miasta i regionu będą mieli do dyspozycji: saunę parową, ziołową, typu ruska bania, grotę natryskową i grotę śnieżną, hall saunowy, ciepłe ławy oraz akwarium cylindryczne.

Zobaczcie galerię zdjęć z obecnie trwającej budowy, które zamieściła prezydent Chełma, Agata Fisz. 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Od lat pytam ekipę nieudaczników,ale widać – mów do słupa,a słup jak dupa.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Kiedy poznamy cały biznes-plan?Ile rocznie ta zabawa nas będzie kosztować?

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *