REKLAMA
,
Jeszcze tydzień na zgłaszanie projektów do chełmskiego BO
Chełmski Budżet Obywatelski. Zaczynamy
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Od dzisiaj możemy składać swoje projekty do Budżetu Obywatelskiego na rok 2021. Mimo, że mamy na to sporo czasu, nie warto zwlekać. Tym razem do zagospodarowania jest 2,5 mln zł. Tylko od nas zależy, na co te pieniądze zostaną przeznaczone.

Reklama

Chełmski Budżet Obywatelski. Zaczynamy więc. Tegoroczna edycja BO wydaje się być znacznie lepiej przygotowana niż ta, z którą mieliśmy do czynienia w X-XI 2019. Przygotowany przez samorząd nowy Regulamin jest znacznie bardziej przyjazny. Jest też w nim, co warto podkreślić, o pół miliona złotych więcej.

Propozycję dotyczącą danego osiedla może zgłosić wyłącznie jego mieszkaniec. Zanim to zrobi, musi zdobyć dla niej poparcie. Formalnie powinno być to minimum dwie osoby. W praktyce jednak wystarczy pozyskać podpis jednej osoby – drugą jest sam autor projektu.  Podpisy można zbierać przy użyciu znanej już większości chełmian platformy internetowej  Budżetu Obywatelskiego Miasta Chełm.

Dokumenty konieczne do złożenia wniosku znajdziecie tutaj: https://chelm.budzet-obywatelski.org/wszystko-o…/do-pobrania
Zgodnie z obowiązującym regulaminem Budżetu Obywatelskiego jako projekty osiedlowe i ogólnomiejskie możemy zgłaszać zarówno projekty „twarde” (inwestycyjne), jak i miękkie (kulturalne czy społeczne).
Prawo do udziału w głosowaniu mają wszyscy mieszkańcy naszego miasta znajdujący się w rejestrze wyborców oraz młodzi ludzie, którzy ukończyli 16 lat. Regulamin przewiduje też, że do listy uprawnionych – po złożeniu stosownego dokumentu – będzie można się dopisać. Każdy z nas będzie mógł zagłosować na dwa projekty dla swojego osiedla i na dwa projekty ogólnomiejskie.

Zachęcamy

do dzielenia się z nami, a za naszym pośrednictwem z mieszkańcami Chełma, waszymi pomysłami i projektami. Będziemy o nich możliwie szeroko informować i zachęcać do udziału w głosowaniu.

***

Swoje wsparcie w przygotowaniu wniosków lub dodatkowych wyjaśnień tradycyjnie deklaruje  Stowarzyszenie Inicjatywa Obywatelska „Nasz Chełm” (jesienią pomagaliśmy wspólnie promować Wasze projekty) . Wystarczy napisać mail: naszchelm2014.gmail.com.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Gospodarcze centrum dla młodych
Absolutorium dla prezydenta
Absolutorium dla prezydenta
Dzisiaj sesja Rady Miasta Chełm
Dzisiaj sesja Rady Miasta Chełm
Waśniewskiego znowu przejezdna
Raport o stanie Chełma
REKLAMA