REKLAMA
,
Chełmski Dragon z pucharem
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Seweryn Jezierki wrócił z ostatnich zawodów z Pucharem Żołnierzy Wyklętych. Dobrze spisali się także pozostali chełmscy strzelcy.

Reklama

Zawodnicy chełmskiego MKS Dragon pokazali klasę zajmując czołowe miejsca w swoich kategoriach wiekowych na VII Ogólnopolskich Zawodach o Puchar Żołnierzy Wyklętych. Zawody odbyły się 24 i 25 lutego 2018 r. w Lublinie, zaś ich organizatorami byli Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Lublinie, GRH im. 1. Pułku Legii Nadwiślańskiej Ziemi Lubelskiej i KS Snajper Lublin. W sportowej rywalizacji zmierzyło się ponad 150 zawodników.

W konkurencjach karabinowych, w kategorii juniorek i juniorów zwyciężyła Julia Łoś. Druga z naszych juniorek – Magdalena Błażejewska – zajęła trzecie miejsce. W kategorii juniorów i juniorek młodszych zwyciężył Miłosz Drozda, zaś Damian Siedlecki był czwarty. Drugie miejsce wśród seniorów i seniorek zajął Seweryn Jezierski.
Sporą niespodziankę sprawiła debiutująca na zawodach tej rangi Martyna Pastuszak, która zwyciężyła w karabinie pneumatycznym open.
W konkurencjach pistoletowych, drugie miejsce w kategorii seniorskiej wywalczył Mirosław Majewski.

Wstęp do finału w karabinie wywalczyło troje naszych zawodników. Tam, po emocjonującej i obfitującej w zwroty akcji walce, tytułowy Puchar Żołnierzy Wyklętych zdobył Seweryn Jezierski. Julia Łoś zajęła czwarte, Miłosz Drozda zaś piąte miejsce. Wszystkim gratulujemy!

Gościem specjalnym zawodów był syn rotm. Witolda Pileckiego, Andrzej Pilecki. Patronat honorowy nad zawodami objęli Lubelski Oddział Instytut Pamięci Narodowej, posłowie Tomasz Rzymkowski i Artur Soboń, prof. dr hab. Artur Pogonowski oraz burmistrz Świdnika, Waldemar Jakson. Dyplomy, medale, puchary i nagrody rzeczowe wręczał wojewoda lubelski Przemysław Czarnek.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA