REKLAMA
,
Chełmski dworzec do liftingu
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Ministerstwo Infrastruktury potwierdza: za prawie 40 mln zł zostanie zmodernizowanych 10 dworców kolejowych w naszym regionie. Na liście jest Chełm.

Reklama

Wczoraj w Lublinie Tomasz Gontarz z Ministerstwa Infrastruktury i  Przemysław Czarnek, wojewoda lubelski przedstawili plany dotyczące inwestycji kolejowych w naszym regionie. Dla nas najważniejszą informacją jest, że za 39,6 mln zł wybudowanych lub zmodernizowanych zostanie 10 dworców w naszym regionie. Na liście znalazły się dworce m.in. w Chełmie, Lublinie, Kraśniku, Dęblinie i Nałęczowie. Prace potrwają do 2020 roku. Wydaje się, że T. Gontarz szczególną uwagę przywiązuje do modernizacji budynków dworców PKP.

– Są to wizytówki miast – mówił.  – Kiedy turysta przyjeżdża do miasta, w pierwszym momencie styka się z dworcem. Zależy nam, by prezentowały się godnie, na miarę XXI wieku.

W ramach Krajowego Programu Kolejowego do 2023 roku rząd zamierza wydać 67 mld zł na modernizacje linii kolejowych w całym kraju. Z tego około 5 mld zł ma trafić na inwestycje kolejowe w woj. lubelskim. Część tych środków została już uruchomiona. Największą inwestycją, która jest już w trakcie realizacji, jest remont połączenia kolejowego między Lublinem a Warszawą. To zadanie pochłonie najwięcej pieniędzy, bo około 3 mld zł. Kiedy jednak prace zostaną zakończone, z Lublina dojedziemy pociągiem do stolicy w półtorej godziny.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Było spotkanie na ten temat.Władze Chełma miały przedstawić swój projekt,czekamy.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA