REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Chełmski dworzec do liftingu
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Ministerstwo Infrastruktury potwierdza: za prawie 40 mln zł zostanie zmodernizowanych 10 dworców kolejowych w naszym regionie. Na liście jest Chełm.

Reklama

Wczoraj w Lublinie Tomasz Gontarz z Ministerstwa Infrastruktury i  Przemysław Czarnek, wojewoda lubelski przedstawili plany dotyczące inwestycji kolejowych w naszym regionie. Dla nas najważniejszą informacją jest, że za 39,6 mln zł wybudowanych lub zmodernizowanych zostanie 10 dworców w naszym regionie. Na liście znalazły się dworce m.in. w Chełmie, Lublinie, Kraśniku, Dęblinie i Nałęczowie. Prace potrwają do 2020 roku. Wydaje się, że T. Gontarz szczególną uwagę przywiązuje do modernizacji budynków dworców PKP.

– Są to wizytówki miast – mówił.  – Kiedy turysta przyjeżdża do miasta, w pierwszym momencie styka się z dworcem. Zależy nam, by prezentowały się godnie, na miarę XXI wieku.

W ramach Krajowego Programu Kolejowego do 2023 roku rząd zamierza wydać 67 mld zł na modernizacje linii kolejowych w całym kraju. Z tego około 5 mld zł ma trafić na inwestycje kolejowe w woj. lubelskim. Część tych środków została już uruchomiona. Największą inwestycją, która jest już w trakcie realizacji, jest remont połączenia kolejowego między Lublinem a Warszawą. To zadanie pochłonie najwięcej pieniędzy, bo około 3 mld zł. Kiedy jednak prace zostaną zakończone, z Lublina dojedziemy pociągiem do stolicy w półtorej godziny.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Było spotkanie na ten temat.Władze Chełma miały przedstawić swój projekt,czekamy.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama