REKLAMA
,
Chełmski senator dołączył do Gowina
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Józef Zając, chełmski senator, znów zmienia opcję polityczną. Wczoraj lider Polski Razem, Jarosław Gowin poinformował, że do jego obozu dołącza właśnie polityk z okręgu chełmskiego.

Reklama

Obaj politycy podczas wczorajszej (30.10.br.) konferencji nie szczędzili sobie komplementów. Zdaniem Józefa Zająca, Jarosław Gowin znakomicie sprawdza się jako polityk o wysokiej kulturze osobistej.

Z kolei Gowin mówił, że senator Zając jest nie tylko znakomitym politykiem, ale przede wszystkim wybitnym naukowcem, znakomitym matematykiem.

https://www.youtube.com/watch?v=8YKfdDhbxok

Od PSL do Gowina

Józef Zając po raz pierwszy wystartował do Senatu w wyborach 2011 r. jako bezpartyjny kandydat z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego. Uzyskał wtedy ponad 24 tys. głosów, co było najlepszym wynikiem w okręgu i tym samym dało mu mandat senatorski. Bezskutecznie kandydował z listy PSL także w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014 r.

W roku 2015 został ponownie wybrany na senatora. W kwietniu 2016 wystąpił z klubu parlamentarnego PSL, a w następnym miesiącu przystąpił do Koła Senatorów Niezależnych. W kolejnym miesiącu powrócił do klubu PSL. W listopadzie tego samego roku przeszedł do klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości.

Lubię być czynny, aktywnie działać – tłumaczył senator w listopadzie 2016 r. na łamach „Dziennika Wschodniego”. – Tymczasem jako peeselowski rodzynek w Senacie byłem marginalizowany. Dlatego zdecydowałem się funkcjonować w przestrzeni, która nie ogranicza, ale stwarza szerokie możliwości.

Zając podkreślił, że do tej pory nie należał do żadnego ugrupowania politycznego, ale – jak zaznaczył – od dłuższego czasu „przyglądał” się funkcjonowaniu partii Gowina.

W najbliższą sobotę 4 listopada br. na PGE Narodowym w Warszawie, Gowin zaprezentuje nowe ugrupowanie, powstałe z jego obecnej partii Polski Razem, Republikanów oraz środowisk wolnościowych i samorządowych.

Napisz komentarz
 • Wstyd Panie Profesorze.!

 • Kiedyś miałem nadzieję,że jest poważny

 • Czepiacie się i krytykujecie jednego z najbardziej aktywnych i skutecznych ludzi w Chełmie. Popieram pana senatora. Mimo tego że był TW.

 • Zając na Prezydenta Chełma z poparciem Gwoina to upadek prawicy w mieście. To byłoby największe polityczny bagno. To już, jako prawicowiec, pójdę i oddam głos na Fiszową. Wolę ją jako człowieka niż TW Zająca.

 • Zajac jak to zajac lubi kicac z jednej partyjki do drugiej i aby do koryta.Moze jeszcze Bezkregowiec Gowin wystawi Zajaca na prezydenta beda mieli swojego kandydata hehehe.

 • W jakiej Państwowej instytucji jest możliwe żeby członkowie rodziny zajmowali 3 główne stanowiska na 4 możliwe?…. Tylko w PWSZ Chełm. Nepotyzm. I tego nawet PiS nie zmieni.

 • Współpracownik będzie zawsze współpracownikiem nawet w stanie spoczynku.

 • Zając jak zwykle idzie tam gdzie powieje kasą… Gowin to Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, więc trzeba się przytulić, bo reforma wkrótce obejmie PWSZ-ty

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Niewiele unijnej kasy dla Chełma
  Niewiele unijnej kasy dla Chełma
  Półtorej godziny do Stołpia
  Półtorej godziny do Stołpia
  Urząd w czasie zarazy
  Urząd w czasie zarazy
  Remonty wloką się niemiłosiernie
  Remonty wloką się niemiłosiernie
  Na Kolejową jeszcze poczekamy
  Na Kolejową jeszcze poczekamy
  REKLAMA