REKLAMA
,
Chełmski szpital kompleksowo zadba o kobiety w ciąży
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Nowatorski program opieki nad kobietą w ciąży, podczas porodu i połogu będzie wdrożony w chełmskim szpitalu. Nad paniami będzie czuwał zespół ekspertów, który kompleksowo o nie zadba. 

Reklama

Chełmski szpital to jedna z trzech placówek, która zdecydowała się wziąć udział w programie. Mamy mogą liczyć na kompleksową pomoc podczas okresu ciąży, porodu i do 6-go tygodnia po porodzie. Kobiety będą pod stałą opieką lekarza i położnej. W ramach tego programu będą miały możliwość uczestniczenia w zajęciach szkoły rodzenia. Ponadto będą mogły liczyć na całodobową poradę telefoniczną oraz będą miały zagwarantowane wizyty położnej w domu. Specjalnie dla nich zespół specjalistów będzie sporządzał plany opieki przedporodowej oraz plan samego porodu

Realizacja programu rozpocznie się od 1 lipca.

– Bardzo dobry pomysł, ciekawe jak będzie wyglądała realizacja – komentują pacjentki oddziału ginekologii i położnictwa.

Opinie wśród ciężarnych są podzielone, jedne nie chcą rodzić w Chełmie ze względu na lekarzy, którzy pracują w szpitalu. Inne z kolei bardzo sobie chwalą pracowników chełmskiego szpitala i zapowiadają, że w przyszłości chętnie z takiego programu skorzystają.

Chełmski szpital chce kompleksowo zająć się opieką nad kobietami w ciąży głównie po to, by zachęcić panie z terenu naszego powiatu do porodu w Chełmie. Jak sądzicie, czy samo wdrożenie takiego programu będzie wystarczająco atrakcyjne?

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Rok temu miałam cc. Ogólnie z opieki byłam zadowolona. Jest kilku lekarzy, w tym mój, którzy interesują się pacjentkami. Reszta pracuje chyba za karę lub są zainteresowani tylko swoimi pacjentkami (prywatnymi). Położne są raczej w porządku jeśli chodzi o ogólną opiekę i podejście do pacjentek. Jedyne do czego mam bardzo duże zastrzeżenie i duży żal, to pomoc przy karmieniu piersią. Pomoc położnych w moim przypadku była żadna. Ogólnie jeśli chodzi o kp to nie przychodzą, nie pokazują, nie sprawdzają. Są zainteresowane tylko mamusiami z nawałem pokarmu. Przy tych skaczą, „macają”, pomagają, doradzają. Nawet są liście kapusty w lodówce do robienia okładów. Jak ja zgłaszałam, że mam problem z karmieniem, to tylko przyszła jedna czy druga, pomacała piersi, pokręciła głową i powiedziała, że jak coś to dadzą mi mleko modyfikowane, żebym dokarmiła. Podobnie w tzw. „poradni” laktacyjnej. Nic konkretnego, a wręcz dostałam informacje cyt. proszę przystawiać co 3 godziny, najwyżej dziecko trochę popłacze (!?) – co to za porada???? Nie podoba mi się też zalecanie kobietom karmiącym diety eliminacyjnej. Przecież wiadomo, że to jest jakiś totalny anachronizm, a ja np. usłyszałam „oj, w tym roku to sobie pani truskawek nie poje”. Dietę powinny wprowadzać kobiety, których dzieci mają jakieś problemy zdrowotne, a nie wszystkie matki karmiące piersią. Niestety dałam się zastraszyć, tak zastraszyć, i wprowadziłam taką dietę, w której praktycznie nic nie wolno jeść. Po dwóch tygodniach byłam tak osłabiona i miałam takie zawroty głowy, że bałam się dziecko na ręce wziąć. A w szpitalu na wyjście dostaje się listę „produktów zakazanych”. Niby wykształceni ludzie, a nadal takie średniowiecze pod tym względem. I jeszcze jedna rzecz. Po cc nie przyniosły mi dziecka, nie dały mężowi do kangurowania (nawet nie wiem, czy jest to praktykowane w Chełmie). Potem czytałam na różnych forach, że położne mają nawet obowiązek trzymać dziecko przy piersi, jeśli matka po cc nie może się podnieść. W moim przypadku nic takiego się nie zadziało. Nie miałam też planu porodu, bo położne powiedziały, że przy cc jest niepotrzebny, a potem dowiedziałam się, że w takim planie pisze się też, np. kontakt skóra do skóry przez dwie godziny po porodzie. Ja tak nie miałam. Daję 5 pkt na 10. Przy następnym porodzie (jeśli będzie 😉 ) będę bardziej walczyła o swoje prawa. Chyba, że faktycznie wejdzie ten program i będzie realizowany w praktyce i rzetelnie, a nie tylko na papierku.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA