REKLAMA
,
Chełmski szpital w sieci
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Narodowy Fundusz Zdrowia ogłosił listę szpitali, które będą finansowane w ramach sieci. Znalazł się na niej również Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Chełmie.

37 lecznic z województwa lubelskiego znalazło się w sieci szpitali opublikowanej przez lubelski NFZ. Od października 2017 r. będą miały zapewnione finansowanie przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Warunkiem zakwalifikowania szpitala była dwuletnia umowa z Narodowym Funduszem Zdrowia, obecność szpitalnego oddziału ratunkowego oraz izby przyjęć.

Reklama

Co to oznacza dla pacjentów? Jak zaznacza Jakub Banaszek, doradca ministra zdrowia, chełmski szpital będzie mógł zapewnić pacjentom leczenie szpitalne, poradnie specjalistyczne oraz rehabilitację.

Sieć pozwoli znacznie skrócić kolejki na SOR i w izbach przyjęć. Dzięki niej przywrócimy systemową sprawiedliwość poprzez kompleksową opiekę nad pacjentem, także w przypadku wystąpienia powikłań – zapowiada Banaszek.

Sieć szpitali obejmie świadczenia opieki zdrowotnej z zakresu leczenia szpitalnego, świadczenia wysokospecjalistyczne, z zakresu programów lekowych, rehabilitacji, nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej oraz świadczenia z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej (AOS)

Co jednak z tymi, które znalazły się poza siecią? Jak zapewnia resort zdrowia, takie szpitale, tak jak do tej pory, będą mogły przystąpić do konkursu. Jak można przeczytać na stronach ministerstwa, na sfinansowanie tych kontraktów zostanie przeznaczone około 7 proc. budżetu, czyli 2,3 mld zł.

Tutaj sprawdzisz wykaz lubelskich placówek.

Więcej szczegółów na temat zmian na stronie internetowej.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA